כך נראה קו התיירות של חברת "דן" בתל אביב: צעירים שיכורים רוקדים על האוטובוס הפתוח, נהג האוטובוס הוא גם הדי-ג'יי - יד אחת על ההגה, והיד השנייה על המיקרופון.

אבל הנהגים שמסביב אינם שותפים לשמחה: למערכת חדשות 2 הגיעו תלונות על סכנה הנשקפת לנוסעים. בלימה פתאומית אחת, טוענים הנהגים, והשיכורים פשוט יכולים לעוף מהאוטובוס.

כמו ערים אחרות בעולם, גם בתל אביב הושק אוטובוס התיירים הפתוח. במחיר של כ-50 שקלים לאדם, מקבלים התיירים הסבר על האטרקציות בעיר - ובהן הטיילת, מוזיאון האצ"ל וכיכר רבין. אבל בלילה, תמורת כמה מאות שקלים, הופך האוטובוס למועדון על גלגלים.

ישיבה דחופה עם קצין הבטיחות של "דן"

בשיחה עם מוקד חברת דן, הובהר לחדשות 2 כי ניתן להעלות אלכוהול לאוטובוס ולמעשה להרגיש "כמו במועדון ובמסיבה. עם זאת, הדגישה המוקדנית: "אפשר לרקוד, אבל אני חושבת שזה תוך כדי נסיעה".

בעמותת "אור ירוק", מטבע הדברים, מגנים את התופעה בתוקף. "מצב בו אנשים עומדים בזמן הנהיגה, שותים אלכוהול, מוציאים את גופם מחוץ לאוטובוס הוא מצב בו מספיקה עצירה אחת של האוטובוס כדי שהנסיעה הזו תסתיים בצורה קשה".

בעקבות התיעוד הזה יקיימו ב"דן" ישיבה דחופה עם קצין הבטיחות של החברה. ועד שיופקו הלקחים, נותר רק לקוות שהמסיבה הבאה שתיערך באוטובוס, תעבור בשלום.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק