העלים מיליונים - ואיים על אמרגנו: פרקליטות מחוז תל אביב הגישה הבוקר (ד') לבית משפט השלום בתל אביב כתב אישום כנגד הזמר קובי פרץ בגין עבירות של השמטת הכנסות מדוח, מסירת תרשומת כוזבת ועבירות מס נוספות. בנוסף לעבירות אלו, מואשם פרץ גם בעבירה של איומים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתב האישום, פעל הנאשם במרמה ובאופן מתוכנן ושיטתי, בכך שהגיש דוחות כוזבים לפקיד השומה והשמיט בזדון מדוחות אלה הכנסות בסכום של 5,269,242 שקל. כמו כן, פרץ מואשם שהגיש למנהל מכס ומע"מ ידיעות כוזבות במטרה להתחמק מתשלום מס בסך של 831,197 שקל. עוד מואשם פרץ שהסתיר חלק מההכנסות עליהן לא דיווח, בסכום של לפחות 1.4 מיליון שקל, בכספת ששכר, אשר על קיומה ועל תכולתה לא הצהיר בהצהרת הונו, כנדרש.

בין השנים 2005-2009 עסק פרץ במתן הופעות חיות באתרים שונים, הקלטה ומכירה של דיסקים, הופעות בתוכניות טלוויזיה ורדיו והפקת רינגטונים. על פי החוק, הוא היה חייב בהגשת דוחות שנתיים למס הכנסה ובהגשת דוחות תקופתיים למס ערך מוסף. מי שניהל את כספיו של פרץ בין השנים 2000 ל-2012 היה מי ששימש כאמרגנו, יוחאי יעיש. במסגרת תפקידו עסק בניהול ספר ההזמנות וההופעות של הנאשם, קבלת תשלומים ממזמיני ההופעות ומגורמים נוספים וכן תשלום הוצאות.

איים על אמרגנו בטלפון (צילום: חדשות 2)
איים על אמרגנו בטלפון | צילום: חדשות 2

לא הצהיר על קיום הכספת ועל תכולתה

במטרה להתחמק מתשלום מס הציג פרץ מצג כוזב באשר לסכום הכנסותיו ופעל במרמה עורמה ותחבולה: פרץ דרש מיוחאי לחתום על חוזה למראית עין בלבד אשר כלל נתונים פיקטיביים כגון תאריך וחלוקת ההכנסות בינו לבין יוחאי. פרץ לא הוציא ליוחאי קבלות או חשבוניות מס עבור מרבית הכספים שקיבל. על מנת להסתיר את הכספים שקיבל, שכר פרץ כספת בבנק דיסקונט בתל-אביב אשר בה הפקיד חלק מהתמורה שקיבל עבור הופעותיו בסך של 1,400,000 שקל לכל הפחות. הוא לא הצהיר על קיומה של הכספת ועל תכולתה בהצהרת ההון שהגיש.

בהתאם להתנהלות האמורה קיבל פרץ מיוחאי סכום של כשבעה מיליוני שקל ללא מע"מ לאחר ניכוי הוצאות היסוד בגין פעילותו בתחום עיסוקו. על אף זאת ובמטרה להתחמק מתשלום מס, בדוחות שהגיש לפקיד השומה בתקופה הרלוונטית, דיווח על סכום של 1,574,790 שקל (ללא מע"מ) בלבד, והשמיט מדוחותיו סך של 5,269,242 שקל. בנוסף, בתקופה הרלוונטית, הנאשם הגיש למנהל מכס ומע"מ דוחות תקופתיים אשר כללו ידיעות כוזבות במטרה להתחמק ממס בסך של 831,197 שקל.

בעשותו את המעשים האמורים לעיל, ניהל הנאשם, בתקופה הרלוונטית, פנקסי חשבונות כוזבים, מסר תרשומות כוזבות לפקיד השומה, השמיט בזדון הכנסות מהדוחות שהוגשו לפקיד השומה, התחמק מתשלום מלוא המס הערך המוסף והכול במרמה ערמה ותחבולה, במזיד ובמטרה להתחמק מתשלום מס באופן מתוכנן ושיטתי במשך שנים ובהיקף כספי של מיליוני שקלים.

פרץ איים על אמרגנו: "מי שיפגע בי, אפגע בו כל החיים"

בכתב האישום מופיעים לא רק סעיפים אודות העלמות מס, אלא גם האשמות בעבירת איומים. על פי כתב האישום, פרץ שלח לפני כשנתיים מסרון מאיים ליוחאי יעיש, אמרגנו באותה עת, בכוונה לאיים עליו.

ביולי 2011 סיכמו פרץ ויוחאי כי מעתה, כל ההכנסות הנובעות מעיסוקו של הזמר יועברו ישירות לפרץ. בנוסף סוכם כי יוחאי יקבל מפרץ 40% מההכנסות לאחר ניכוי הוצאות היסוד. חצי שנה לאחר מכן פנה פרץ ליוחאי ודרש להפסיק את ההתקשרות העסקית ביניהם. בהמשך לדרישה זו, קבע פרץ פגישה במשרדו של עורך דינו ודרש מיוחאי להגיע לפגישה. בתגובה לדרישתו של פרץ, ביקש יוחאי להגיע לפגישה ביום אחר.

עם קבלת תגובתו של יוחאי לדרישתו, שלח פרץ ליוחאי מסרון מאיים : "טוב תקשיב, ותקשיב לי טוב. עכשיו ברגע זה, אתה מתחיל לעצבן אותי ולפגוע לי בפרנסה ובקריירה - ומי שיפגע בי, מי שזה לא יהיה, אני אפגע בו כל החיים. אל תבחן אותי עכשיו כי כל התסכולים והעצבים של אבא שלי, אוי ואבוי אם אני מוציא את זה כל מי שהוא עכשיו. אני ממש לא מקנא במי שזה לא יהיה. בקיצור, קבעתי עכשיו עם חיים בשעה חמש בלחץ אצלו במשרד. הוא דחה והזיז הכל בשביל הפגישה הזאת, אז תגיע בחמש עם הטלפון".

יוחאי הרגיש מאוים מהמסרון והתייצב לפגישה במועד שנקבע על ידי הנאשם. בעשותו את המעשים המתוארים לעיל פעל הנאשם בכוונה לאיים על יוחאי - כך נכתב בכתב האישום. התיק נחקר על ידי פקיד שומה - חקירות ירושלים ברשות המסים וע"י מחלקת הונאה במחוז מרכז של משטרת ישראל.

פרץ: "מצער שמאמינים לעד נוכל שגנב ממני, אלחם על חפותי"

קובי פרץ מסר בתגובה לכתב האישום: "אני מצטער שבחרו להאמין לעד נוכל ושקרן ששיחד בכיר ברשות המיסים כדי לפתור בעיות מיסוי שהיו לו באופן אישי, וללכת שבי אחריו בעיניים עצומות. זה הזוי שבמקום שהוא יועמד לדין ואני אהיה עד במשפטו, אני מוצא את עצמי כנאשם".

פרץ הוסיף כי "חשוב שכולם ידעו שמדובר בעד שהודה כי ביצע את העבירות ובעד שנחשד על ידי הרשות עצמה בקיזוז חשבוניות פיקטיביות, ורק לאחר שפיטרתי אותו הלך והפך את גרסתו. מדובר במי שגנב ממני במשך שנים ושרק חקירת רשות המיסים הביאה אותי לגלות את זה. אני שם את מבטחי בבית המשפט, אלחם על שמי הטוב על מנת שהאמת תצא לאור".