בין קציני צה"ל שנהרגו הבוקר (ב') בעזה היה גם סא"ל דולב קידר, מפקד גדוד "גפן", שנקלע להיתקלות עם מחבלים סמוך לקיבוץ ארז. בשנת 2009 צילמה אלמנתו מיכל את הסרט התיעודי "מחכה לו", שמתאר את שגרת חייהן של שלוש נשים הנשואות לקציני צבא, ובו תיעדה את חייה לצדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השניים הכירו כאשר דולב היה סגן צעיר, ומיכל סטודנטית לקולנוע. הם התאהבו והתחתנו, אבל אז הלך הצבא ותפס חלק גדול יותר ויותר בחייו. הוא חתם קבע, ולאחר מכן המשיך לחמש שנים נוספות.

למרות היותו איש משפחה, יצא דולב הביתה אחת לשבועיים. בשבתות שנהג לסגור בבסיס, הייתה מיכל נוסעת יחד עם בתם הגדולה מאיה לבקר אותו. "הוא חי בצבא יותר מאתנו", העידה אז מיכל בסרט. "שאר הזמן זה רק אני ומאיה".

בשירותו בצבא עשה דולב חיל. בין השאר פיקד על גדוד רותם בחטיבת גבעתי ושימש במשך שנתיים כראש לשכתו של האלוף דן הראל, כשזה היה בתפקיד סגן הרמטכ"ל. "דולב היה מצטיין שבמצטיינים ואיש אמיץ", אמר היום הראל לחדשות 2 עם היוודע הידיעה על מותו. "הוא נתקל במחבלים כבר לפני כן בתפקידו כמ"פ והרג אותם. הוא היה קצין מצוין, רגיש ואינטליגנט. אני זוכר דווקא את הרגעים שבהם הוא היה מגיע הביתה, ואת המסירות שלו למשפחה למרות שהמחויבות שלו לתפקיד הייתה טוטאלית. זו אבדה גדולה".