הפרקליטות צפויה לחתום על הסדר טיעון עם נאור ואדיר סודמי, האחים התאומים שהואשמו ברציחתו של לאון קלטנרוב ז"ל בן ה-7 בבני עי"ש לפני כשנה, כך פורסם הערב לראשונה במהדורה המרכזית. הסדר הטיעון אושר היום על ידי פרקליט המדינה משה לדור. רק בשבוע הבא יוצג הסדר הטיעון להוריו של קלנטרוב.

על פי הסדר הטיעון יימחק סעיף הרצח מכתב האישום והשניים יואשמו בהריגה, כשעל אחד מהם ייגזר עונש של 19 שנות מאסר ועל השני ייגזר עונש של 17 שנות מאסר - רק על עבירת ההריגה. לעונשים אלו יתווספו עוד שנתיים מאסר לכל אחד מהאחים בגין מעשי ההתעללות המינית שביצעו בשבעה ילדים ביישוב שבו התגוררו.

במהלך החודשים האחרונים התנהל משא ומתן אינטנסיבי בין עו"ד ירון פורר, סנגורם של השניים, לבין התובעת עו"ד נורית גורנהאוז ועו"ד רחל שיבר, פרקליטת מחוז המרכז, כשבסופו, כאמור, סוכמו עיקרי הסדר הטיעון.

בפרקליטות החליטו לחתום על הסדר הטיעון בשל קשיים ראייתים רבים שהתגלו בתיק. בין היתר, עלה כי קלנטרוב סבל ממחלה קשה ובנוסף קשה היה להוכיח כי האחים ביצעו את הרצח יחד. כמו כן, מאחר שמדובר באחים שהם תאומים זהים, כך גם הדימיון הרב במטען ה-DNA שלהם, דבר שהקשה לייחס למי מהם את זה שנמצא בגופתו של הקורבן.

בפרקליטות מחוז המרכז ביקשו היום שלא להתייחס לפרסום הידיעה, כמו גם עו"ד פורר.

לאון קלנטרוב בזרועות אביו
לאון קלנטרוב ז"ל בזרועות אביו | צילום: חדשות 2
"כלאו את קלנטרוב בביתם והפשיטו אותו"

על פי כתב האישום הישן, בתאריך ה-31.12.09 פגשו האחים את קלנטרוב ז"ל, והציעו לו לבוא לביתם. כשהגיעו למקום אימם של החשודים ישנה שנת צהריים בחדרה. האחים הכניסו את קלנטרוב לחדר השינה שלהם, שם על פי האישום תקפו אותו.

האחים הפשיטו את קלנטרוב, על פי כתב האישום, ביצעו בו מעשים מגונים והגיעו לפורקן מיני. על פי האישומים מיד אחר כך חסמו השניים את פיו ונחיריו של לאון וחנקו אותו למוות. האחים לפפו שקיות ניילון סביב גופו וראשו וכיסו אותו בציפת כרית. כתב האישום מספר כי לאחר מכן הכניסו את גופתו של הילד לארגז המצעים מתחת לאחת המיטות בחדרם.

כלאו ילדים בארון

מכתב האישום עוד עולה כי כבר בשנת 2003 החלו האחים סודמי להטריד ילדים ברחבי שכונת מגוריהם. באחד מהמקרים הנוספים המיוחסים לשניים בכתב האישום מתוארת תקיפתו לכליאתו של ילד, תלמיד כיתה א', בביתם. על פי כתב האישום פיתתו האחים את הילד כשהציעו לו לשחק במחשב ולאכול גלידה.

לאחר שהגיע הילד לביתם, הכניסו אותו השניים לחדרם, וכאשר אמם קראה להם מיהרו ודחפו את הילד לתוך הארון שלהם, כך מספר כתב האישום. לאחר זמן מה הצליח הילד לצאת מהארון ולהימלט מביתם של האחים.

רצח הילד לאון קלנטרוב - סיקור מיוחד:

המשטרה: האחים סודמי ביצעו את הרצח יחד

אביו של הילד שנרצח: "אמרנו לילד לא ללכת אליהם בשום אופן"

דוח הנתיחה של בן ה-7 מגלה: לאון לא נאנס לפני שנחנק למוות

האם ביה"ס ידע על מעשי "האחים הפדופילים" ולא דיווח?

מנהלת ביה"ס מכחישה: לא היו תלונות נגד "האחים הפדופילים"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק