דמיינו את ים המלח מתמלא באלפי אנשים צפים על גבם ואוחזים ידיים. עכשיו נסו לדמיין שהם כולם עירומים. זה החזון של ספנסר טוניק, שהגיע השבוע לישראל. כבר כמעט 20 שנה שזו האומנות שלו: מסה של אנשים עירומים, שתחת ניצוחו הופכים לפסל סביבתי מהפנט. "מה שטוב הוא שאני לא צריך לשכנע אף אחד", אומר טוניק. "האנשים פשוט באים, כי הם רוצים להשתתף במסתורין אמנותי".

כל צילום כזה, שנערך כבר בלא מעט מקומות בעולם, גורר תשומת לב אדירה. חובבי ים המלח – שמצבו כידוע בכי רע, בכל שנה הוא נסוג כבמטר ועשרים – הבינו שיחסי הציבור שבאים עם הצילומים של טוניק יכולים לעשות חסד עם המקום, והחליטו לשכנע אותו לצלם כאן.

נשארה רק בעיה קטנה: מימון. לא נמצא גורם ישראלי שיממן את הפרויקט הזה, שעלותו בסך הכל 60 אלף דולרים. לצורך כך באה היוזמה הזו: אתר אינטרנט שיוזמתו לגייס כסף מהציבור – החל מדולר אחד ועד אפשרות לתרום גם חמשת אלפים דולרים.

בתקווה שטוניק יצליח לגייס את הסכום הדרוש לפרוייקט נשארה רק עוד מהמורה אחת: אנשים שיסכימו להגיע, להתפשט ולהצטלם בעירום. "אנחנו ננסה להביא את הישראלים, שמאמינים שהגוף העירום לא תמיד חייב להופיע בהקשר מיני", מייחל טוניק.

וויל וקייט יצאו לירח דבש - באיי סיישל