הישראלים מריחים שמשהו טוב מתרחש ביחסים בין ישראל וטורקיה, וזה משפיע על ענף התיירות. "בימים האחרונים התחלנו לקבל טלפונים מהקהל הרחב ומסוכנים בארץ, שמעוניינים לבדוק את האפשרות של נופש בטורקיה לחודשי הקיץ", מספר איזי מדם מחברת איזי טראבלס. מאז המשבר נמחקה טורקיה כמעט לחלוטין ממפת התיירות, ובעוד שלפני שלוש שנים נפשו שם חצי מליון ישראלים ובכל יום יצאו מנתב"ג יותר מחמישים טיסות לאנטליה - היום יוצאות שש טיסות שבועיות בלבד, כאשר רוב הנוסעים הם ערביי ישראל.

אלא שבימים האחרונים מורגש שינוי: חוסניה דמירל, סוכנת תיירות מטורקיה, מדווחת גם היא על התעניינות מחודשת: "קיבלנו שיחות מסוכנים בישראל, שמעוניינים לקנות חבילות לאנטליה. המלונות המסעדות כולם מחכים לישראלים, זה יעד בטוח מאוד, כולם נהגו לעבוד עם ישראלים בעבר", היא אומרת.

כרגע מדובר רק בגישושים ראשוניים, ועדיין אי אפשר לתאר נהירה המונית - אבל יש אופטימיות זהירה, ובעקבותיה מתחילים סוכני הנסיעות לשריין מלונות וטיסות. המחירים גבוהים מאוד כרגע, אבל גם זה עומד להשתנות בהקדם: באוגוסט מציין העולם המוסלמי את צום הרמדאן, התיירים הטורקים, הסורים והאיראנים יעדרו - והמחירים ירדו בכעשרים אחוזים.

גורמים בענף אומרים שהישראלים הבינו שהמוצר היווני לא משתווה למוצר הטורקי, והם מקווים שנתניהו ורדואן ימשיכו במגמה החיובית, ויעשו את השינוי עוד במהלך הקיץ הזה.

סוף אוגוסט: אפשר עדיין להשיג חבילות לחו"ל

כל מה שרציתם לדעת על קנייה חכמה ברשת

חבילות נופש לחו"ל