המאבק למען אחד האתרים היפים בנגב הוכרע היום: בבקעת תמנע ייבנה מתחם מלונות שיגרום, ככל הנראה, נזק בלתי הפיך לעמק ססגון שבבקעת תמנע.

גם ניסיונותיו של השר להגנת הסביבה להציל את האתר לא עלו יפה. חצי שנה אחרי ביקורו באתר, הגיע השר גלעד ארדן ללשכת התכנון המחוזית בבאר שבע בניסיון לגרום להעתקת המלון לאתר סמוך.

אבל למרות ניסיונות השכנוע והחלופות שהוצעו, חברי הוועדה הצביעו בעד תכנית הבנייה ברוב מוחץ. היזם יואב איגרא מרוצה למרות שייאלץ לקצץ במחצית את שטח הבנייה של הפרויקט, אבל גם הוא מבין שלא מדובר בסוף פסוק. הארגונים הסביבתיים מבטיחים להמשיך להילחם על הנוף בתמיכת השר ארדן.

לדברי היזם, עברו 10 שנים עד שהפרויקט קיבל אור ירוק. "זה לא הסוף, אני מבין שיכריחו אותנו לעבור עוד מסלולים שיבזבזו את זמננו ואת הכסף שלנו", אמר איגא לחדשות 2. "יש לי הרבה הערכה לכל הגופים הירוקים ולשר להגנת הסביבה שעשו עבודה טובה במאבק, רק חבל שהם לא למדו את הפרויקט יותר לעומק. הם היו מבינים שמדובר בפרויקט חדשני מבחינה תיירותית, אקולוגית וחברתית, שיתן מענה לכל שכבות האוכלוסיה. עדיין צריך לבדוק את פרטי ההחלטה לעומק אבל אני בטוח שנמשיך בפרויקט ולא נוותר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק