הפגנות שמחה גדולות תמיד קדמו את פניו של אייל גולן בהופעות יום העצמאות מדי שנה - יום חג שבו הפך לזמר המצליח במדינה באופן בלתי מעורער. גולן נהג לקפוץ מבמה לבמה וגרף סכומי שיא. רק בשנה שעברה הגיעו כ-50 אלף איש לראות אותו מופיע בכפר סבא. באותו ערב הוא אפילו המשיך להופעה שלישית באשדוד שם חיכו לו יותר מ-100 אלף איש. השנה, בעקבות פרשת הקטינות והסערה הציבורית שבאה אחריה, עיריות רבות נמנעו מלהזמין את גולן להופיע בחג ואפילו מספר מפגינים מחו בהופעתו בבית שמש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עד לפני כחודש, יומנו של הזמר ביום העצמאות היה ריק בסופו של דבר הוא פתח אמש את חגיגות העצמאות בשדרות מול 10,000 צופים. בבית שמש כבר חיכו לגולן 15 אלף איש, אך את פניו קידמה הפגנת מחאה. "חילקנו פליירים ששואלים אנשים אם היה מדובר באחות שלהם האם הם היו מגיעים להופעה של גולן", סיפר גד מקבוצת המחאה "מפסיקות לשתוק עכשיו עבורכם".

"אנחנו רוצים שהשאלה הזאת תהיה בראש של הקהל שבא לפה", הוא הוסיף. מפגינה אחרת טענה כי משכורתו של גולן עבור ההפגנה הינה כסף של הציבור ולכן יש לאסור עליו להופיע. "זה כסף של אזרחים ואזרחיות תושבי בית שמש", אמרה ליאן מקבוצת המחאה. "אני כאזרחית לא הייתי רוצה שייקחו את הארנונה שלי וישתמשו בה".

המפגינים בהופעה, אמש (צילום: חדשות 2)
המפגינים בהופעה, אמש | צילום: חדשות 2

לדברי גולן, הסיבה להפגנות נגדו אינה ברורה. "אין לי מושג על מה מפגינים", אמר גולן. "הייתי שמח לשמוע על מה מפגינים. מה לא מוסרי? הוכח במשטרה לאחר בדיקה שלא הייתי עם קטינות ואני לא מכיר אותן. הן גם נחקרו בחשד למתן עדות שקר. אז מה כאן הבעיה? לא הבנתי".

למרות השנה הקשה בחייו של אייל גולן, מחאות הרשת שדרשו לבטל את ההופעות שלו ביום העצמאות ועשרות המפגינים אמש בבית שמש מרבית הקהל שהגיע לחגוג קיבל אותו בחיבוק גדול.