הפרדה בין נשים לגברים - גם בקרוס נהיגה מונעת: נהגות שביקשו לעבור קורסים לנהיגה מונעת בימי שישי, שהוא היום הפנוי של רוב העובדים במשק, נתקלו בסירוב לרשום אותם לקורס. הסיבה: הקורס מיועד לגברים בלבד.

לאחר תלונות שהגיעו ממספר נשים באזור ירושלים והמרכז, לאחר שלא הצליחו לקבוע מועד לקורס בימי שישי, התברר ששני הזכיינים שמפעילים קורסים לרענוני נהיגה, מפעילים קורסים לגברים בלבד. זאת, למרות שמדובר בקורס שמשרד התחבורה מחייב את כלל האזרחים לעבור, כחלק מנהלי המשרד.

בשיחה עם נציג השירות מתברר שהמפעילים מתאימים את עצמם לאוכלוסיה החרדית, אף על פי שמדובר בשירות שמיועד לכל האזרחים במדינת ישראל. "יש קבוצת גברים רק ברמת גן כרגע בימי שישי, בגלל שכנראה לא פתחו עדיין קורס בבני ברק, אז פתחו קבוצה ברמת גן, כי לאזור ההוא יש אנשים שרוצים עם הפרדה", אמר הנציג בשיחה עם חדשות 2.

לאחר ניסיונות לקבוע בכל זאת מקום בקורסים של ימי שישי, התברר שהאפשרות הזו אינה פתוחה בפני נשים, לפחות לא בזמן הקרוב. כך, נאלצות נשים רבות להפסיד יום עבודה או להמתין שבועות עד שיוכלו לעבור את הקורס.

ממשרד החבורה נמסר בתגובה: "אנו מתחשבים בכלל אוכלוסיית הנהגים, ומפעילים בהתאם לביקוש כיתות מיוחדות שאינן על חשבון הקורסים לכלל אוכלוסיית הנהגים". מרשת "עמל הישגים" נמסר כי "לעתים נפתחים קורסים לצרכים הייחודיים של האוכלוסייה באזור, זאת בנוסף לכיתות מעורבות ולא במקומן".