הקרנת הבכורה לסדרה "פולישוק" נערכה במעמד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. אולמרט, הוזמן לצפות איך הממשל בישראל נראה דרך עיניו של התסריטאי ובמאי הסדרה שמואל הספרי. כדי לכתוב את הסדרה, הספרי שהה במהלך חודשים ארוכים במסדרונות משרדי הממשלה. זאת על מנת לראות מקרוב איך עובדת המערכת הפוליטית בישראל.


"פולישוק" שילוב של המילים פוליטיקה ושוק מספר את סיפורו של ח"כ זוטר שמתמנה באופן מפתיע לתפקיד שר, השר לקידום חברתי. הספרי אומר שרצה לתת בסדרה לשר שלו תיק מופרך אבל היצירתיות של היועצים של בנימין נתניהו עלתה על שלו. בממשלה המכהנת יש הרי שר לפיתוח אזורי ושר המופקד על שיפור השירות הממשלתי לציבור.


ההשראה היא כמובן מהסדרה הבריטית "כן, אדוני השר". בשני המקרים מדובר על שר שאינו חכם במיוחד הנרדם כשהעבודה משעממת. וכמו כל פוליטיקאי, הוא קובע את עמדותיו לפי תוצאות הסקרים. הספרי לא ניסה לחקות את המקור הבריטי, הממשלה בישראל סיפקה עבורו מספיק השראה.
אחד מגיבורי הסדרה הוא שר המשפטים שנבחר על אג'נדה אנטי חרדית קיצונית, והכניס לכנסת 10 ח"כים אלמונים. כדי לוודא שאתם מבינים במי מדובר, קוראים לו בסדרה - חומי שליט. ואם אתם עדיין תוהים מי זה, משחק אותו אמנון דנקנר חברו הטוב של טומי לפיד.


הפוליטיקאים ב"פולישוק" לא מתעניינים במדינה. הם עסוקים בשיקולים אישיים ובמריבות פנימיות. רובם טיפשים, חסרי כישורים, אבל הם לא מפסיקים להתקדם. איזה מזל שזו רק סדרה קומית דמיונית.


הסדרה פולישוק תשודר החל מיום ראשון ה 31/5/09 ב 22:30