הסרט "הערת שוליים" מחזיר את הקולנוע הישראלי לטקס הנוצץ של הוליווד. האקדמיה האמריקנית לקולנוע שבוחרת את המועמדים לקבלת פרסי האוסקר, פרסמה היום את רשימת המועמדים לפרס הקולנוע היוקרתי ביותר. הוועדה, שמחלקת את הפרס בפעם ה-84, הכריזה על רשימת המועמדים הסופיים. את מסיבת העיתונאים מקליפורניה העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

ראש הממשלה נתניהו פרסם בדף הפייסבוק שלו: "ברכות ליוסף סידר על המועמדות לאוסקר לסרטו 'הערת שוליים' ובהצלחה בתחרות בעוד חודש".

צוות היוצרים של הסרט הישראלי ובהם שלמה בראבא וליאור אשכנזי יגיעו לתיאטרון קודאק שבלוס אנג'לס עם לא מעט ציפיות. בקרבתם יישבו גם הנציגים מאירן עם "פרידה" - וגם הם יקוו לקצור את הפרס ולשוב עמו למולדתם. כך גם אנשי הסרט BULLHEAD הבלגים ועוד.

הרבה מאוד שמות עולים בימים האחרונים, מאז שהחלו הדיווחים סביב הטקס, אבל על פי הערכות של מומחים ומהמרים - השנה יש מועמדים כמעט ודאיים. שמו של הסרט הצרפתי האילם "הארטיסט" מוזכר כמועמד מרכזי בכמה קטגוריות, לאחר שזכה בשלושה פרסי גלובוס הזהב החודש. עוד סרטים שבולטים בין המועמדים הם "החפרפרת", "משחקי שלטון" ו"מאני בול".

ישראל מרוצה: "הערת שוליים" במרכז הקולנוע העולמי

ג'ורג' קלוני עשוי להיות זה שיקבל את הפרס בקטגוריית השחקן או אולי הבמאי הטוב ביותר על הסרט "משחקי שלטון". השחקנית המוערכת מריל סטריפ, שהייתה מועמדת 17 פעמים בעבר לפרס ובעלת שני פסלונים מוזהבים, היא ההימור המוביל לזכייה בפרס השחקנית הטובה ביותר על חלקה ב"אשת הברזל".

אין תמונה
הערת שוליים - בדרך להוליווד ?

בשנה שעברה לא היה נציג ישראלי לתעשיית הקולנוע הישראלית. השנה, הסרט "הערת שוליים" של יוסף סידר, מופיע ברשימת המועמדים לפרס על הסרט הזר הטוב ביותר. גם כאן יש תחרות עם אירן, שמתמודדת עם הסרט "פרידה" מול "בול-הד" הבלגי, "מר לזר" הקנדי, "סופרקלאסיקו" מדנמרק, "עומאר הרג אותי" ממרוקו ועוד.

הטקס עצמו יערך ב-26 בחודש בפרואר בתיאטרון קודאק שבהוליווד, וינחה אותו בילי קריסטל שהנחה לראשונה את הטקס בשנת 1990, אז "הנהג של מיס דייזי" זכה בפרס הסרט הטוב ביותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק