אם גם אתם נקלעתם לעומסי התנועה הכבדים היום בשעות הצהריים בכביש מספר1 - הסיבה לעומסים האלה היא מרדף משטרתי אחר כנופיית גנבי תכשיטים ממקסיקו. במשך שעה ארוכה עמדו אלפי מכוניות בחום הכבד מבלי לנוע, בעוד שוטרים עוברים מכונית מכונית ומחפשים אחר הגנבים.

בלשי יחידת "כפיר" הוזעקו על ידי בעל חנות תכשיטים מירושלים, שדיווח על גניבה מחנותו בשווי מאות אלפי דולרים. הוא סיפר לשוטרים כי הטמין בתכשיטים שבב מתוחכם המשמש כמכשיר איתוראן, וכך ידעו הבלשים לאתר את השלל שנגנב.

ה"איתוראן" כיוון את הבלשים למונית החשודה

המשטרה הקימה מחסום על כביש מס' 1, סמוך לשער הגיא, ועצרו כליל את התנועה בכביש לכיוון תל אביב. כך, במבצע שלא היה מבייש סרט הוליוודי, עברו הבלשים יחד עם אנשי "איתוראן" ובדקו כל רכב, עד הגיעו לבסוף למונית שבה נסעו הגנבים, שהיו כבר בדרכם לנתב"ג במטרה להימלט מהארץ. מכשיר האיתור ציפצף - והגנבים נעצרו.

הגנבים, אזרחי מקסיקו, הועברו לחקירה, וכעת בודקים הבלשים אם הגנבים המקסיקנים אחראים גם למקרה נוסף של שוד תכשיטים לפני כשנתיים במתחם הבורסה ברמת גן.

"היה פקק מטורף ממחלף חמד עד ללטרון", סיפרה נוסעת שנקלעה לפקק. "כשעברנו שם ראינו הרבה מאוד ניידות משטרה, משהו כמו 10 ניידות וגם ניידות של מג"ב. יצאתי מוקדם מהעבודה כדי להתכונן להופעה של מדונה, ובסופו של דבר עמדתי בפקק מאוד ארוך".

הסיפור המלא: הערב ב-20:00 במהדורה המרכזית של חדשות 2