אלפי בני אדם הגיעו אחר הצהריים לחלוק כבוד אחרון להאני טרודי, השוטר שנהרג אמש במהלך מרדף אחר פורצים בקריית שמונה. בטקס ההלוויה בכפר סמיע שבצפון השתתפו מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, מפקד המחוז הצפוני במשטרה, ניצב רוני עטיה וצמרת משטרת ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מוקדם יותר ביקר ניצב עטיה יחד עם ניצב ניסים מור, ראש אגף המבצעים במשטרה, בבית משפחת השוטר והביעו את תנחומיהם. "זוהי שעה קשה עבורכם, עבור המחוז הצפוני ועבור משטרת ישראל", אמר ניצב עטיה לבני משפחתו של האני. "האני גילה אומץ לב, ונחישות כדי להגן על ביטחון האזרחים באזור בו הוא מופקד. אנו נמצאים כאן כדי לחזק את המשפחה. האני עשה את כל תפקידיו בהצטיינות, בתעוזה ובמקוריות".

סלמן טרודי, גיסו ובן דודו של המנוח סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "האני גדל בבית, שבו האבא עבד במשרד החינוך, שני האחים משרתים בשב"ס. הוא אהב תמיד לתרום, להיות ראשון. עשה ועזר לכל מי שהיה צריך עזרה. אתמול הוא היה אצלי בבית ואמר שיחזור הביתה בסוף המשמרת לעזור לי לבנות סככה, כי הוא ידע לעשות הכל".

אין תמונה
נהרג במהלך מרדף אחרי פורצים, האני טרדוי

 

"היה חייל קרבי ותמיד היה בחזית"

הגיס המשיך ותיאר על פי הידוע לו את האירוע הקטלני. "התקבלה קריאה על שוד, הוא ועוד מתנדב הגיעו לשם. הוא ראה במקום סולם ועלה לגג לרדוף אחרי הגנב. תוך כדי הריצה ככל הנראה נפל", אמר. "זה אובדן קשה, אנחנו מאמינים בגורל. אשתו מחנכת, יש לו שלושה ילדים. הוא איש משפחה למופת, כנראה שהאומץ שלו עלה לו בחייו. הוא היה חייל קרבי ותמיד היה בחזית".

אמש הביע גם השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' את תנחומיו בפני משפחתו של טרודי. "האני היה שוטר ותיק ומוכר בגזרה המזרחית של הגליל", אמר. "הוא היה שוטר איכותי ומסור אשר דבק במשימתו ובביצוע תפקידו. תנחומיי למשפחתו, יהי זכרו ברוך".

עם היוודע מותו של טרודי הגיע מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו לתחנת המשטרה בקריית שמונה ולזירת האירוע. "משימת השוטרים היא להגן על ביטחונם האישי של אזרחי המדינה", אמר רב ניצב דנינו. "זו משימה קשה ומורכבת, הכרוכה לעיתים בסיכון אישי של העוסקים בה. אני משתתף בצער המשפחה על האובדן".

דנינו ספד לטרודי ואמר: "הוא היה שוטר מצטיין, ותיק ומנוסה, אשר גילה נחישות ודבקות במשימה אותה מילא. מדובר באובדן גדול למשפחה ולמשטרת ישראל".

נפל מגגון בגובה כ-5 מטרים ונחבל בראשו

טרודי, ששירת כשוטר סיור בתחנת קריית שמונה במשך עשרים שנה, הוזעק אמש לאזור התעשייה בעיר בעקבות דיווח על חשד לפריצה. הוא הבחין בחשודים ופתח במרדף אחריהם, במהלכו עלה לגג שככל הנראה קרס.

המנוח נפל מגובה של כחמישה מטרים ונחבל קשות בראשו. צוות של מגן דוד אדום שהוזעק למקום פינה אותו במצב אנוש לבית החולים זיו בצפת, שם מת כעבור כמה שעות מפצעיו.