אקזיט ישראלי מרשים נוסף: שלמה קרמר, היזם שעומד מאחורי "טראסטיר" (Trusteer), הולך ומבסס את מעמדו כגורו של אבטחת מידע, כזה שלמד איך להנפיק חברות - כמעט בשרשרת - ולהציף די מהר ערך רב למי שמאמין בחזון שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"טראסטיר", שהוקמה לפני 6 שנים ועכשיו נמכרת ל-IBM תמורת כ-700-800 מיליון דולר, היא ככל הידוע חברת האבטחה השלישית שהוקמה על קרמר, אחרי הענקית הישראלית צ'ק פוינט ואחרי אימפרבה (Imperva) שכבר הונפקה בשוק ההון האמריקאי.

קרמר (47) החל את דרכו בעולם האבטחה כחלק משלישיית מייסדי צ'ק פוינט, יחד עם גיל שויד (שעדיין מכהן כיו"ר וכמנכ"ל החברה) ומריוס נכט (שמכהן כסגן יו"ר). לפני 20 שנה, במהלך העשור השני לחייהם, הקימו השלושה את צ'ק פוינט, מפתחת תוכנת הפיירוול, והשאר היסטוריה.

לפי הידוע, כתוצאה ממכירת טראסטיר, צפוי קרמר לשלשל לכיסו כ-240 מיליון דולר, וזה אומר שהוא יהפוך לאחד מאנשי העסקים היותר עשירים בארץ. קרמר הוא גם בעל מניות קטן בפאלו אלטו, חברת האבטחה של ניר צוק, גם הוא מיוצאי צ'ק פוינט. לקרמר יש 1.5% מהחברה, ששווה 3.5 מיליארד דולר, ולכן החזקתו בפאלו אלטו שווה 53 מיליון דולר בערך.

יוצא שקרמר, עדיין לא בן 50, שווה לפחות 3 מיליארד שקל (או כמיליארד דולר - ברוטו, לפני מס). זה כנראה אומר ש"פורבס" יצטרך מעתה והלאה לכלול אותו בדירוג עשירי העולם השנתי שלו.