"הדלת פתוחה עד אור הבוקר, תהיה חגיגה גדולה". חג הפסח הסתיים וחגיגות המימונה המסורתיות נפתחו הערב (ב') ברחבי הארץ. שולחנות עמוסים בממתקים, ריקודים ושירים מקבלים את פני האורחים, בהם גם פוליטיקאים רבים. במאפיות רבות נרשמו תורי ענק כחלק מ"הבהלה לחמץ". תרבחו ותסעדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אין תמונה
חגיגות המימונה החלו

"הדלת שלנו פתוחה עד אור הבוקר", אמרו לחדשות 2 ריצ'רד ואורנית פרץ מבית שמש, שעמלים במרץ על הכנת המתוקים. "הבית יהיה שוקק חיים וכולם מוזמנים אלינו. אנחנו מצפים שיגיעו בערך 2,000 איש לאורך הלילה".

אלפי בתים בישראל פתחו את שעריהם לאורחים רבים והגישו מטעמים אחרי שבוע נטול חמץ. החג המיוחד, שהובא לישראל על ידי יוצאי מרוקו, נחגג הערב בעיקר בבתים הפרטיים, כשמחר צפויים כשני מיליון בני אדם לצאת ולחגוג בפארקים ובגנים ברחבי הארץ.

אין תמונה
ח"כ רגב נערכת לחגיגות
מאפיית אבולעפיה. ארכיון
הבהלה לחמץ | צילום: עודד קרני מאקו, חדשות

בין החוגגים גם ח"כ מירי רגב (הליכוד-ביתנו) שמתכוננת לצאת לסבב מימונות עם צאת החג. "עוד מעט נאכל מופלטות מרוחות בדבש ובחמאה - טעים וכמובן משמין", כתבה רגב בעמוד הפייסבוק שלה. "אבל מי סופר קלוריות אחרי החג הארוך והטעים הזה? נחשוב על דיאטה יום אחרי המופלטות", הוסיפה רגב.

אלפים בתורים למאפיות
אלפים בתורים למאפיות | צילום: עודד קרני מאקו
פואד, מימונה
גם פואד חוגג במימונה | צילום: חדשות 2

בלוד יטגנו את המופלטה הגדולה בעולם

בעיר לוד יחגגו היום את המימונה בגדול: תושבי העיר יכינו לכבוד החג את המופלטה הגדולה בעולם - בקוטר של שלושה מטרים. התושבים ינסו להיכנס לספר השיאים של גינס ולשבור את השיא של התאחדות המלונות באילת שנקבע ב-2002 העומד על 2.5 מטר.

חגיגות ברחבי הארץ
ההכנות בעיצומן | צילום: ראאד איברהים

לצורך טיגון המופלטה הכינו עובדי העירייה מחבת ענקית בקוטר של שלושה מטרים שתוצב ברחבת החגיגות. נציגי העירייה פנו למאפיית "אנג'ל" בעיר וקיבלו הדרכה כיצד לטפל בבצק, שיכיל 23 קילוגרמים של קמח, וכ- 12 ליטר שמן ומים.

עם צאת החג, תורים ארוכים השתרכו במאפיות רבות ברחבי הארץ, בתום שבוע של אכילת מצות. אחרי החגיגות הערב, בקק"ל מצפים לסכם מחר את החג בשיא של כ-שני מיליון מבקרים בחניוני הנופש ובפארקים העירוניים.

בשדרות לא נותנים למתיחות להשפיע על החגיגות

אחרי מטח של תשע רקטות קסאם שנורה היום מרצועת עזה לעבר שטחי העיר, בשדרות ממשיכים התושבים להתכונן לחגיגות המימונה. בשיחה עם חדשות 2 Online הבהיר גורם בכיר בעירייה: "החגיגות יימשכו כרגיל, לא ניתן לטרוריסטים לשבש לנו את שגרת החיים".

"מבחינתנו אין שינוי בהוראות ואנחנו קוראים לכל התושבים לחזור לשגרה", אמר הגורם. "במתנ"ס בעיר תיערך הערב המימונה העירונית המסורתית וראש העיר קורא לכולם לבוא לחגוג איתנו".