בשבועות האחרונים, במהלך מבצע "צוק איתן", אמני ישראל ביקרו בהמוניהם את החיילים בשטח, את הפצועים ואת תושבי הדרום במטרה לשמח אותם. חלק מהאמנים, עם זאת, העדיפו לחכות עד להפסקת האש כדי לשעשע ולבדר - הקומיקאי אילן פלד גייס את חבריו המוכשרים לקליפ מחווה לשירי הלהקות הצבאיות של פעם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פלד, המוכר לרבים בתור "מירי פסקל" או "הזמרת דנית", יזם סרטון מוזיקלי והומוריסטי מיוחד בהשתתפות בדרנים מוכרים נוספים, רובם כוכבי "ארץ נהדרת" בעבר ובהווה. האמנים - יעל פוליאקוב, אסי כהן, מאור כהן, רועי בר-נתן, ליאת הר לב ומיה דגן - נכנסו לנעלי הלהקות הצבאיות מהעבר בקליפ "תמיד עולה המנגינה".

החבורה, המכונה בסרטון "להקת חיילות צהל", הגיעה למוזיאון ארץ ישראל בתל אביב ולחוף הים בעיר, ובמשך 12 שעות רצופות צילמה את הסרטון בהתנדבות ובחשאיות. הכוכבים המוכרים זנחו את הגינונים וסחבו בעצמם את החצובה והפנסים, כיאה לקליפ מחתרתי. 

מחרוזת שירי הלהקות הצבאיות מוצגת בשחור לבן, והכוכבים מחופשים לחיילי הלהקות עם תסרוקות משנות השבעים ועם רי"ש מתגלגלת. אסי כהן, למשל, נדרש למלא את תפקידו של שלמה ארצי בשיר "כשאהיה גדול" (שוטי ספינתי).

גם תנועות הריקוד של הכוכבים מזכירות את ימי להקת הנח"ל, ומשתתפי הסרטון מקווים שחיילים רבים יצפו בקליפ המחווה ויזכו לקצת נחת אחרי החודש הקשה. בין השירים המופיעים בקליפ: "על אם הדרך", "בוא לים", "השמלה הסגולה" ו"תמיד עולה המנגינה".