תחילתו של חרם צרכנים? אחרי ששחקני הטלוויזיה והקולנוע הצטרפו לעמיתיהם מהתיאטרון בניסיונות ההחרמה על אריאל, הערב נחשף כי גם גורמים מסחריים החלו בחודשים האחרונים להשתתף בחרם שמתפתח למימדים נכבדים.

זה התחיל לפני כמה חודשים כשמכללת אריאל פנתה אל רמי גולדשטיין, מנהל חנות "טיסני חיפה", בבקשה שיספק ציוד לאחד ממרכזי המחקר במכללה. "טיסני חיפה" היא חברה מוכרת שמייצרת ומייבאת ציוד הקשור לטיסנים ולמסוקים לגורמים רבים בישראל, ולכן קיוו במכללה להיעזר בשירותיה.

"אני רואה את עצמי כאדם שאכפת לו מהמדינה ואני חושב שאריאל היא מכשול", אומר גולדשטיין שסירב אז לספק את הציוד. לפניית המכללה הוא השיב: "מצטער, אני לא מוכן להיות ספק של מכללת אריאל בגלל שהיא ממוקמת בשטחים הכבושים".

תגובת המכללה: "מצטערים על צעדו של הסוחר"

"אם הציבור הישראלי יסרב לשתף פעולה עם עסקים בהתנחלויות זה ישדר לעולם שאנחנו מבינים שהם עושים לנו נזק", טוען גולדשטיין.

סירובו של גולדשטיין להפוך לספק של המכללה הועבר לטיפולו של ח"כ אלכס מילר (ישראל ביתנו), יו"ר ועדת החינוך והתרבות של הכנסת והוא הורה על דיון חירום שמטרתו לחפש דרכים להתמודד עם התופעה. "זהו צעד אגרסיבי שפוגע בסטודנטים ובמוסד ויש לתקנו", הוא אומר.

ממכללת אריאל נמסר בתגובה: "במעבדות המרכז האוניברסיטאי יש ציוד מתקדם, מן המדרגה הראשונה, ובו משתמשים חוקרינו ואף קולגות המגיעים מחו"ל. אפשר רק להצטער על צעדו של הסוחר, פעיל שלום עכשיו, אך זה לא ימנע מאיתנו את המשך המחקר וההוראה האקדמית ל-25,000 סטודנטים".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק