"הבשורה על פי קופיקס" הדהדה בכל רחבי הארץ, אבל מאז הכותרות ההן, לא בטוח שהמהפכה ציננה את המחירים באופן משמעותי. בדיקה מיוחדת שערכנו ברשתות הקפה מעלה שטווח המחירים שתמצאו , יותר משנה אחרי שרשת קופיקס הציעה תפריט בחמישה שקלים, עדיין יקר באופן יחסי. נתחיל בכוס הקפה.

הפוך קטן יעלה לכם ברשת ארומה מ-8 שקלים בטייק אווי עד 11 ש"ח בישיבה; ברשת רולדין 12 ש"ח; בלנדוור, קפה ג'ו, קפה קפה, קפה הלל ולחם ארז - 13 ש"ח, את המחיר היקר ביותר מצאנו ברשתות ארקפה ואספרסו בר - 14 ש"ח.

על הפוך גדול תשלמו כבר יותר. מ-12 ש"ח לקחת בארומה או 14 בישיבה. 15 ש"ח בלחם ארז, 16 ש"ח ברשתות לנדוור, ארקפה וקפה הלל. בקפה-קפה ובגרג 17 ש"ח ובקפה ג'ו ובאספרסו בר המחיר מגיע עד ל-18 ש"ח.

מי שרוצה רק לעצור ולאסוף משקה קל יגלה גם הוא שרשתות הקפה דורשות יותר מקופיקס. קחו למשל מיץ תפוזים קטן כאן המחיר מתחיל מ-10 או 12 שקלים בארומה, 12 ש"ח ברולדין ובקפה ג'ו; 14 ש"ח בלנדוור; המחיר יטפס עד 17 ש"ח בארקפה וקפה נטו; לא פחות מ-18 שקלים באספרסו בר.

מחירו של בקבוק מים מינרליים ינוע בין 8 ש"ח בסניפי ארומה ועד ל-11 ש"ח בקפה-קפה תל אביב ובלנדוור.

לדברי זכייני רשתות הקפה מחיריהם נקבעים בין היתר בהתאם למחירי השכירות בקניונים והוצאות שוטפות כשהלקוחות נהנים מחווית בית הקפה. בסופו של דבר בקופה, אנחנו נידרש לשלם את הפער הזה.

קחו למשל את הדיל המוכר של "קפה ומאפה" כשעל קפה קטן ומאפה  בארומה נשלם 18 ש"ח לקחת, 19 ש"ח בישיבה; בלנדוור, קפה ג'ו וקפה נטו המחיר יעמוד על 22 ש"ח; בקפהקפה תל אביב, ארקפה ואספרסו בר -23 ש"ח. בתחום הזה היקרים ביותר נמצאו קפה הלל וגרג עם 24 ש"ח על הפינוק. אם תרצו להגדיל את הקפה עם המאפה תוסיפו בד"כ בין שניים לארבעה שקלים.

שימו לב למחירים כשאנחנו עוברים לתפריט עצמו: סלט טונה הזול ביותר יתחיל בארומה ב-35 ש"ח או 39 ש"ח, בארקפה ובאספרסו בר 45 ו-46 ש"ח, בקפה ג'ו יעמוד המחיר על 52 ש"ח, בקפה הלל ובלנדוור על 53 ש"ח, בקפה נטו - 54 ש"ח ואת המחיר היקר ביותר מצאנו בקפ-הקפה תל אביב - 59 ש"ח, מחיר דומה נידרש לשלם על סלט טונה גדול בגרג. טוסט גבינה צהובה יעלה לכם בין 35 ש"ח באספרסו בר ועד ל-48 ש"ח בקפה ג'ו.

אז אמנם שחקנים חדשים, קטנים וזולים נכנסו למגרש של רשתות הקפה, אבל בינתיים הם לא גוררים ירידת מחירים.