אלי ישי יוצא לדרך חדשה: במסיבת עיתונאים שכינס הערב (שני) הכריז ישי רשמית על פרישתו ממפלגת ש"ס ועל הקמת המפלגה החדשה שיעמוד בראשה, "העם איתנו". "נהיה הפתעת הבחירות ונעבור את העשרה מנדטים", הבטיח ישי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לאחר שהתפזרה מסיבת העיתונאים, נכנסו לאולם מספר פעילים המזוהים עם אריה דרעי והתעמתו פיזית עם תומכי ישי: "הוא בוגד!", קראו פעילי ש"ס. "הוא בגד ברב עובדיה יוסף! הוא בגד בדרך! זה נגד התורה!".

הפעילים המזוהים עם דרעי ניסו להתפרץ לאולם כבר בעיצומם של דברי ישי. ישי נלקח על ידי האבטחה למטבח המלון והמתין שם במשך דקות ארוכות עד שהמאבטחים הצליחו למלט אותו בדרך צדדית. גם המשטרה הגיעה למקום. בתגובה על האירוע גינה דרעי את האלימות. "להתנהגות זו אין שום קשר לתנועת ש"ס והיא לא מייצגת את דרכה. על כולנו לשמור על דרכו של מרן ולפעול רק בדרכי נועם".

"אני עוזב מפלגה אבל לא דרך", אמר ישי בפתח מסיבת העיתונאים הערב. "אני מקים מפלגה בידיים נקיות, ביושרה ובאמונה. במהלך של היום קיבלתי את ברכת גדולי ישראל ובראשם מר"ן הרב מאיר מזוז".

"למה העם איתנו? כי העם רוצה אחדות, רוצה סוף סוף לשבור את המחיצות בין דתיים לחילונים, בין אשכנזים לספרדים, יחד שבטי ישראל. כי העם רוצה צדק חברתי, העם רוצה דאגה לעני, לשכבות החלשות, לפריפריה, לערי הפיתוח, ואני מכיר את המצוקה מהבית".

"העם רוצה תורה, מסורת, יהדות, ערכים, דרך ארץ ואהבת ישראל. הוא רוצה שלום אמת עם שכנינו מתוך אהבת התורה, אהבת העם. תורת ישראל, עם ישראל, ארץ ישראל, אחד הוא. בשם השם נעשה ונצליח".

מש"ס נמסר בתגובה להכרזתו של ישי: "תנועת ש"ס מצרה על בחירתו של אלי ישי לעזוב את תנועת ש"ס ולנטוש את דרכו ומורשתו של הרב עובדיה זכר צדיק לברכה. כנגד מועצת חכמי התורה. צר לנו כי יצרים אישיים ומניעים זרים הביאו את מר ישי למעשה זה. תנועת ש"ס יוצאת למערכת הבחירות מאוחדת ומלוכדת תחת הנהגתו של יו״ר התנועה הרב אריה דרעי, נמשיך לאחד את כלל הציבור בישראל תחת הדגלים החברתיים והיהודיים של תנועת ש"ס תנועתו של מרן".

ישי: "אני רוצה בחירות נקיות לחלוטין"

מוקדם יותר הערב נחשפה ברדיו קול ברמה הקלטה של ישי מתוך כינוס המטה. "היו לי הרבה הצעות, הרבה מקומות, מכל מיני מפלגות, זה לא העניין", אמר ישי. "אני פה על מנת להגדיל את הבית ולהרחיב את הבית. חברים, אל דאגה, אתם תראו עוד הפתעות רבות בעזרת השם. הרבה אנשים, מכל מיני מפלגות עוד יצטרפו אלינו".

"חברים, אני מזהיר", הוא הוסיף. "מי שיעלה בדעתו, חלילה, לתקוף את המועצה, הוא מפוטר באופן מיידי. אני רוצה בחירות נקיות לחלוטין ודרך ארץ קדמה לתורה. בעזרת השם, בשם השם נעשה ונצליח!".

במסיבת עיתונאים שכינס אמש יו"ר מפלגת ש"ס אריה דרעי הוא גלגל את האחריות למשבר במפלגה לפתחו של קודמו בתפקיד, ח"כ אלי ישי, בטענה כי זה דחה את ההצעה להיות מספר 2 ברשימת המפלגה לכנסת ולשמש כשר.

יחזרו לשתף פעולה? דרעי וישי (צילום: אהרן והב - חדשות 24)
בזמנים טובים יותר. דרעי וישי | צילום: אהרן והב - חדשות 24

חברי הכנסת של ש"ס קיימו אתמול גם ישיבה חשאית במלון בתל אביב על רקע המשבר במפלגה, ללא נוכחותם של יושב הראש דרעי וח"כ אלי ישי.

במשך יותר משעה וחצי הם שוחחו על המשבר שמאיים לפצל את המפלגה וסיכמו כי כל הח"כים יקבלו עליהם את מרות מועצת חכמי התורה וכי אין בכוונתם לפרוש מהמפלגה או לפלגה.

"אנו, חברי הכנסת של סיעת ש"ס, הנאמנים לדרכו של מרן, מודיעים בזאת כי למרות שהדבר מובן מאליו, גם המובן מאליו מוטב שייאמר", נכתב בהודעה שפרסמו חברי הכנסת. "אנו מחזקים את ידי יושב ראש התנועה אשר מונה מפי קודשו של מרן זצ"ל וחברי מועצת החכמים. אנו קוראים לחברנו אלי ישי לחזור בו מכוונתו לפלג את התנועה - ולהישמע להוראות מועצת חכמי תורה".