משה שאר, נכה בן 76, מתגורר מעל ל-30 שנה בדירת חדר קטנה בדרום תל אביב. בשבוע הבא אמורה העירייה להרוס את גג ביתו, אחרי שלטענתה לא עמד בדרישות הבנייה שהציבה: "אני אשאר בלי גג", אומר שאר. "אצטרך עוד פעם לבנות את הגג, מאיפה יש לי את הכסף? אני לבד ואין לי שום עזרה". 

הכול התחיל בחורף האחרון , כששאר סבל מרטיבות קשה בגג דירתו. בתקציב הדל שממנו נאלץ לחיות באופן קבוע, הוא תקין לוחות פח מעל הגג הקיים כדי להגן על חדרו מהגשם. אך בעקבות כך, עיריית תל אביב הוציאה לו צו הריסה.

בית המשפט החליט כי על שאר לפרק את גג האסבסט הקיים ובמקומו להניח גג פח חדש, אלא שלטענתו – גם לאחר שעשה זאת, העירייה לא התרצתה והוציאה צו הריסה חדש. עו"ד דניאל ארנסט שמייצג את שאר בהתנדבות הגיש בקשה לדיון בתיק טרם ההריסה אך לדבריו העירייה מתעקשת לבצע את ההריסה בטענה שאין צורך בדיון: "המניעים של העיריה לא ברורים לי, אני חושב שהצעד שהעירה מנסה לעשות לוקה בחוסר סבירות קיצונית. רשות שפועלת לרשות הציבור לא צריכה להרוס בית של אדם זקן ערירי ונכה", מסר עו"ד ארנסט.

בינתיים, שאר הוציא כבר אלפי שקלים לצורך התיקונים בגג. אם צו ההריסה אכן ימומש בשבוע הבא -  לא תהיה לו ברירה אלא להישאר בבית נטול גג שלא ניתן לחיות בו.

"שילמתי עבור העבודה 10,530 שקלים", הוא מסביר. "אני חי רק מהביטוח הלאומי, משתכר ב-3,200 שקלים בלבד, אין לי דבר אחר. לקחתי הלוואות, הבטחתי למישהו 1000 שקלים כל חודש. במקום שאני אטפל בעצמי עכשיו אני נשארתי בלי כלום".

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! נבחרת הכתבים המובילה של ישראל פוגשת את האנשים המשפיעים במדינה! >>> מהרו להירשם עוד היום