בישראל חוששים מהחיבוק שקיבל שר החוץ האירני זריף בפסגת ה-G7 והדיבורים על מפגש בינו לבין טראמפ באפריל הקרוב - ומעלים הילוך. במטרה לשמור על התוקפנות האירנית בראש סדר היום ולבצר את התפיסה שלפיה היא גורם הטרור המוביל בעולם, נפתח בליץ דיפלומטי מול בעלות הברית של ישראל.

הערב (רביעי) נפגש שר החוץ ישראל כ"ץ עם מקבילו הבריטי, דומיניק ראב – שגם ממונה על שירותי המודיעין – וביקש ממנו שבריטניה תכריז על משמרות המהפכות בכלל, ועל קאסם סולימאני בפרט, כעל ארגון טרור ותומכי טרור, ותטיל עליהם סנקציות בהתאם.

במסגרת הפגישה הציג כ"ץ לראב ראיות הקושרות את סולימאני באופן ישיר לפעולות טרור נגד ישראל ומדינות מערביות נוספות. הוא הבהיר כי מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה מוביל באופן אישי את פעילות הטרור, ומנחה ופוקד על פעילות החיזבאללה, שהוא ארגון חסות אירני.

בתום הפגישה החמיא כ"ץ לראב ואמר: "אני שיבחתי את שר החוץ ראב על כך שבריטניה הכריזה השנה על חיזבאללה כארגון טרור, ואמרתי לו שעל רקע האירועים האחרונים בהם אירן פועלת נגד ישראל ונגד המערב במפרץ, בתימן, בעירק, בסוריה ובלבנון, זה הזמן להשלים את המהלך ולהכריז גם על משמרות המהפכה האירניים כארגון טרור. זו תהיה תשובה הולמת, נכונה וצודקת לטרור של קאסם סולימאני וכל שלוחיו".

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! נבחרת הכתבים המובילה של ישראל פוגשת את האנשים המשפיעים במדינה! >>> מהרו להירשם עוד היום