בין שפע הקייטנות הקיץ היו גם לא מעט פעילויות לבעלי מוגבלויות, ביניהן אחת יוצאת דופן ומעוררת השראה – קורס בגלישת גלים לחולי ניוון שרירים. לצד הנופשים הרבים בחוף של בת ים, עידו, עדי ונדב שמתמודדים עם המחלה עשו את מה שתפסו כבלתי אפשרי – וגלשו בים. "זה פותח לי דברים חדשים שאפילו לא העליתי בדמיון שאני אעשה בחיים", שיתף עידו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

השלושה מתמודדים עם מחלת ניוון שרירים על שם דושן בקר, בה לוקים בעיקר בנים, וככל שהם גדלים - היא רק מחמירה. המחלה מגבילה את תוחלת החיים, ולמרות שיש טיפולים שמאטים את קצב ההתקדמות שלה, הלוקים בה מתמודדים עם קשיים מגיל צעיר. הם נאלצים להיעזר בכיסאות גלגלים כבר בגיל הנעורים, הם מתקשים ללכת, לקפוץ ואף לעלות במדרגות.

בעזרת שיתוף פעולה של שלוש עמותות שונות, הם מקבלים הזדמנות יוצאת דופן לגלוש בים. "זו חוויה ממש מדהימה. לא חשבתי שאי פעם אגלוש" סיפר עדי. "זה רק מוכיח שאין באמת משהו שאנחנו לא יכולים לעשות". עידו הצטרף לדבריו ואמר: "זה פותח לי דברים חדשים שאפילו לא העליתי בדמיון שאני אעשה בחיים".

הגלשן המיוחד שלהם פותח רק לפני שנה, ובמקור הוא נועד לצעירה בשם ענבל, נכת צה"ל שחלמה לגלוש כמו פעם. "אחרי שבנו לי את הגלשן הראשון החלטתי שאני רוצה לאפשר לעוד אנשים להיכנס לים", סיפרה ענבל. "ככה בנינו עוד 10 גלשנים, ובהם אנחנו משתמשים פה".

חברי העמותה מלמדים את בני הנוער איך לגלוש בים תחת המגבלות, ובתמורה מקבלים שיעור שמלמד מהם התמדה, נחישות וכוח רצון.

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! בואו לראות את נבחרת הכתבים המובילה בישראל במפגשים יוצאי דופן, פנים אל פנים עם האנשים המשפיעים במדינה >>> מהרו להירשם עוד היום