אחת המשימות הראשונות של הממשלה הבאה כשתקום תהיה ההתמודדות עם הגירעון הגדול בתקציב שנוצר בין היתר בשל שתי מערכות הבחירות הרצופות. כעת במשרד האוצר אומרים – העלאת המיסים בדרך.

את הממשלה האחרונה ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר כחלון השאירו עם בור בתקציב של לפחות 15 מיליארד שקלים. על כן נצטרך לעשות קיצוצים וכנראה להעלות מיסים - הציבור יצטרך לשלם מיד אחרי הבחירות.

ראש אגף תקציבים באוצר שאול מרידור אמר היום בכנס כלכליכסט כי הוא "מניח שיהיו גם העלאות מיסים". את ההצעות הללו עוטפים פקידי האוצר במעין אריזה אידיאולוגית: להטיל מס של 20% על כלי חד פעמיים, זאת בניסיון להקטין את השימוש בהם; העלאת המיסים על סיגריות רגילות ולמסות סיגריות אלקטרוניות ולהעלות מיסוי על משקאות ממותקים.

גם נשקל דבר שנקרא "מיסוי דיגיטלי", צעד שישיט מע"מ על אפליקציות ושירותים דיגיטליים אחרים. דוגמה לכך היא מיסוי על נטפליקס. ראוי לציין כי גם הדרג המקצועי באוצר אבל גם בנק ישראל חושבים שלא יהיה מנוס אלא להעלות מיסים בשנה הבאה.

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! נבחרת הכתבים המובילה של ישראל פוגשת את האנשים המשפיעים במדינה! >>> מהרו להירשם עוד היום