מאורין ומיקה, שתי אחיות בנות 9 ו-12 שהו כמעט שבועיים במעצר יחד עם הוריהן אחרי שנעצרו על ידי פקחי רשות ההגירה והיו מועמדים לגירוש. אבל החברות מבית הספר שבו לומדות הבנות לא ויתרו, יצאו למאבק ולבסוף הצליחו לגייס 20 אלף שקלים כערבות לשחרור המשפחה. היום (חמישי) בית המשפט המחוזי החליט לשחרר אותם הביתה.

לפני 25 שנה הגיעו שילה ורנדי לישראל מהפיליפינים. שתי הבנות, מאורין ומיקה, כבר נולדו בארץ. אלא שבשלב מסוים הויזה של ההורים נגמרה, וכעת בני המשפחה שוהים כאן באופן בלתי חוקי בעוד שהמדינה הוציאה צו גירוש נגדם.

"דפקו לנו בדלת, אז אני בכיתי כי אני ממש אוהבת את ישראל ולא רציתי לעזוב", משחזרת מיקה את רגעי הפחד שחוותה במהלך המעצר יחד עם בני המשפחה. 

מיד אחרי שנעצרו לפני כשבועיים, הורי ותלמידי בית הספר בלפור בתל אביב שבו לומדות הבנות יצאו להפגנות ואף פתחו בקמפיין לגיוס הכסף שנדרש לצורך שחרור המשפחה בערבות.

"זה פשוט נורא, איזה אנשים אנחנו שאנחנו מגרשים ילדים, לאיזה מין אנשים הפכנו?", תוהה שירה, חברתן של מאורין ומיקה. "אנחנו בעצמנו היינו זרים במדינות אחרות, ועכשיו אנחנו מגרשים זרים במדינה שלנו?".

בהחלטת בית המשפט שניתנה היום בעניינם כתב השופט כי "הרחקת המבקשים במצבם מן הארץ בשלב זה, עלול להסב להם נזק בעל השלכות קשות ובמיוחד על הקטינות הנעקרות מהמסגרת החינוכית והחברתית שבהן הן מצויות ומורחקות לארץ שהיא זרה מבחינתן, נזק העולה לטעמי על הנזק הצפוי אם קיים בכלל מהישארותם בארץ".

למרות שמדובר בשחרור זמני בלבד, עד הדיון הבא שיתקיים בעוד כמה שבועות, החברות של האחיות מבטיחות להמשיך את המאבק במטרה לשכנע את המדינה למנוע את הגירוש. 

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! נבחרת הכתבים המובילה של ישראל פוגשת את האנשים המשפיעים במדינה! >>> מהרו להירשם עוד היום