תיעוד הפיגוע בבירה: שני המחבלים הקטינים רצו, כשהם חמושים בסכינים, לאזור בו נמצאו השוטרים, סמוך לשער שלשלת בעיר העתיקה בירושלים היום (חמישי). הם דקרו את השוטר המופתע, שנפל על הקרקע. בסרטון גם רואים שהשוטרים שלצידו הגיבו במהירות שיא - מוציאים את אקדחיהם, יורים באופן מדויק במפגעים ומנטרלים אותם. מצב הפצוע בן ה-40 בינוני, הוא נפגע בכתפו ולא נשקפת סכנה לחייו. הר הבית ככל הנראה יפתח למוסלמים מחר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

פרופ׳ עופר מרין, מנכ״ל שערי צדק, מסר עדכון של מצב הפצוע כשעה לאחר האירוע: "הגיע ליחידת הטראומה בשערי צדק גבר בשנות ה-40 עם דקירות בפלג גוף עליון, הוא הועבר מיחידת הטראומה להדמיה. מצבו יציב ולא נשקפת לא סכנה, הוא נמצא כרגע בחדר המיון".

מרין גם עדכן לגבי מצבו של המחבל, שהגיע במצב אנוש לבית החולים: "זמן קצר לאחר הגעת השוטר הגיע המפגע שפגע בו, במצב אנוש, הוא טופל ונותח ביחידת הטראומה, מצבו עדיין לא יציב".

"ראינו את התגובה המהירה של השוטרים הערב", אמר מפקד מרחב דוד, ניצב משנה חיים שמואלי. "אנחנו ערוכים בימים הרגישים האלה שאחרי חג הקורבן וכרגע מתחקרים את האירוע. מחר ייפרסו שוטרים כמידי יום שישי לאפשר חופש פולחן למוסלמים. הר הבית ככל הנראה ייפתח". 

הפיגוע התרחש סמוך לשער שלשלת, אחד משערי הכניסה להר הבית. השוטר נדקר פעמיים בכתפו על ידי שני מחבלים קטינים שהיו חמושים בסכינים. שני המפגעים נוטרלו בירי - אחד מהם  במצב אנוש והשני במצב קשה.  חובשים ופרמדיקים של מד"א שהוזעקו לזירה העניקו טיפול רפואי לשוטר הפצוע ופינו אותו לבית החולים שערי צדק, כשהוא בהכרה מלאה. 

פיגוע דקירה בעיר העתיקה בירושלים
רצו חמושים, דקרו ונוטרלו

"כשהגענו למקום ראינו גבר כבן 40 בהכרה מלאה", סיפר חובש רפואת חירום במד"א, משה קורדובה. "הוא סבל מפצעי דקירה, הענקנו לו טיפול רפואי שכלל עצירת דימומים וחבישות, ופינינו אותו לבית החולים כשהוא במצב קל". מהמשטרה נמסר ששני חשודים דקרו שוטר שהיה בפעילות מבצעית במקום. השוטר נפצע באורח בינוני וטופל על ידי גורמי הרפואה. שוטרים נוספים הגיבו בירי לעבר המחבלים ונטרלו אותם. בשעה זו כוחות משטרה גדולים נמצאים במקום.

"ליחידת הטראומה במרכז הרפואי שערי צדק הגיע פצוע כבן 40 במצב בינוני עם פצעי דקירה בפלג גוף עליון", נמסר מבית החולים שערי צדק. "לאחר אבחון ביחידת הטראומה, הוא מועבר לסדרת בדיקות והמשך טיפול".

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! בואו לראות את נבחרת הכתבים המובילה בישראל במפגשים יוצאי דופן, פנים אל פנים עם האנשים המשפיעים במדינה >>> מהרו להירשם עוד היום