פרשת החפרפרת בכחול לבן: פרטים חדשים על הבדיקה הפנימית שהזמינו בכחול לבן למציאת מדליפים מתגלים היום (רביעי). לאחר שפורסם כי הבדיקה הוסתרה מחברי המפלגה, מסתמן כעת כי ייתכן ואפילו יו"ר המפלגה בעצמו כלל לא היה מודע להזמנתה. בנוסף, טענות נשמעות מגורמים בכחול לבן שטוענים: החקירה היא "מהלך שלומיאלי של גנץ". 

עוד מתברר היום כי מי שהזמין את הבדיקה הוא ראש המטה ואחד האנשים המקורבים לגנץ - הוד בצר. כמו כן, עלות החקירה המוערכת היא בין 100 אלף לחצי מיליון שקלים. גורמים מ"יש עתיד" שמתחו ביקורת על המהלך הסבירו: "לקחת באמצע בחירות חברה שמקצועה הוא ריגול עסקי זה להכניס את הצרות הביתה".

גורמים ביש עתיד על גנץ
גורמים ביש עתיד על גנץ | עיבוד: החדשות 12

הממצא המטריד ביותר שהעלתה הבדיקה הוא כי חבר כנסת מכהן מיש עתיד פעל לאסוף מידע על גנץ. בעקבות הפרסום על ממצא זה, פרסם היום גנץ סרטון ובו הכחיש את הדברים. כעת מתברר כי מי שדרש את סרטון ההכחשה הוא מספר 2 בכחול לבן - יאיר לפיד.

החקירה בכחול לבן החלה בעקבות הדלפות חוזרות ונשנות של מידע מתוך הקמפיין, כולל הקלטות של היו"ר גנץ, שהחליט לטפל בבעיה. כחול לבן שכרה בשבועות האחרונים את שירותיה של חברת המודיעין העסקי CGI Group, בראשותם של ראש השב"כ לשעבר יעקב פרי וצביקה נווה, וזאת בכוונה לקיים חקירה באמצעים מתקדמים שיאתרו את המדליפים.

גנץ, ארכיון
ח"כ מיש עתיד אסף נגדו מידע אישי? גנץ | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

לפי הדיווח שפורסם לראשונה ב"ידיעות אחרונות", ממצאי החקירה המפורטים שהוצגו על ידי חברת CGI מסמנים כ"חפרפרת" שתי דמויות. הדמות הראשונה היא המדליף - פעיל מטה שגרסת הקמפיין ש"הושתלה" אצלו היא הגרסה שפורסמה. אולם ממצאי החקירה העלו גם את שמו של אדם נוסף - ח"כ מכהן בכחול לבן ששייך לאנשי יש עתיד - בהקשר של מספר אירועים מביכים שעסקו בחייו האישיים של יו"ר המפלגה. על פי פעולות חקירתיות מתוחכמות שהוצלבו, אותו ח"כ לא היה לויאלי למפלגה וחיפש דברים על גנץ.

יו"ר המפלגה בני גנץ הכחיש היום כי הבדיקה מצאה שחבר כנסת מ"יש עתיד" הוא שריגל והדליף חומרים מתוך הישיבות. "אני מבקש להבהיר כי אין לי ואין לאף אחד בכחול לבן שום מידע על חבר כנסת החשוד בהדלפות", הבהיר בסרטון שפרסם. "אכן ישנם גורמים במערכת הפוליטית שחוששים מאוד מיכולותיה של כחול לבן ויש מצב שהם פועלים בעניין הזה". עוד תקף גנץ: "נזכיר לכולנו שהחשודים היחידים יושבים בממשלת נתניהו - הם והעומד בראשם".

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! בואו לראות את נבחרת הכתבים המובילה בישראל במפגשים יוצאי דופן, פנים אל פנים עם האנשים המשפיעים במדינה >>> מהרו להירשם עוד היום