לפני כעשרים שנה, זכה ג'וני וספר במקום ה-9 באליפות העולם במרוצי מכוניות ראלי. בינואר השנה נאלצו לכרות את שתי רגליו כתוצאה ממחלה תורשתית שסיכנה את חייו. אחרי חודשים של פיזיותרפיה שיקומית, וספר התחיל לעבוד לאחרונה עם כלב התרפיה גידי, ומאז הוא מגיע לטיפול היומי עם חיוך.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"זה היה שוק טואלי, בכיתי יום שלם", נזכר וספר ביום שבו בישרו לו את הבשורה הקשה. "אתה חושב על מה היה לך, על המרוצים, ואיך אתה מסתדר עכשיו, איך אשתי, ילדים. אבל זה רק שתי רגליים, תודה לאל".

לדבריו, מאז שגידי הכלב מלווה אותו בטיפולים הכול השתנה. "זה הכלב הכי טוב, הוא הכי עוזר לי, כל הכאבים שלי ברגליים, אני לא מרגיש את זה עכשיו בגלל שהוא עובד איתי. עכשיו אני לא חושב על הכאבים, אני חושב על הכלב".

"הסיפור של הכלבים הוא לתת לחולים איזשהו משהו להתעסק איתו קודם כל, ולא משהו מכני או טכני", מסביר פרופסור ישראל דודקביץ', מנהל המערך לשיקום אורתופדי במרכז הרפואי שיבא תל השומר. "אתה רואה שפתאום גם מישהו שכאב לו איכשהו מתעלם מהכאב כי לשחק עם הכלב זה הרבה יותר נחמד והרבה יותר כיף מאשר פתאום להרים משקולת".

בעוד שבעולם עבודת שיקום עם חיות כבר הפכה למקובלת, בארץ היא עדיין ניסיונית. במרכז הרפואי שיבא התחילו בתוכנית הפיילוט רק לפני כשבועיים אבל הכוונה היא להכשיר צוות מטפלים וכלבים כבר בשנה הקרובה.