סמדר זוהר בת ה-27 והודיע מונסנגו בת ה-24 עצורות כבר שבועיים בפרו בחשד להברחת סמים. הן נעצרו בשדה התעופה של לימה, בירת המדינה, רגע לפני שעלו על הטיסה לישראל כשבמזוודות שלהן 28 ק"ג של סמים מסוג קוקאין – שווים בארץ מוערך בעשרות מיליוני שקלים.

על פי התכנון המקורי, הצעירות טסו לטיול קצר במדריד, אחת מהן צרפה לטיול את האחיינים שלה – בת 10 ובן 9. היא שלחה תמונה וסרטונים להורים של הילדים שבהם נראים השניים נהנים ומבלים עם הדודה.

לפתע, הדודה התקשרה להורים של האחיינים, ואמרה להם שהיא ממשיכה בטיול לפרו. ההורים דווקא שמחו. "היא דודה מאוד אהובה על הילדים שלי, היא החלום שלהם", סיפר האב של הילדים.

במשטרת פרו חושבים שארגון פשע ישראלים מעורב בניסיון הברחת הסמים. על פי החשד אותו ארגון פשע גם מימן את הטיסה של הצעירות ושני הילדים הקטנים. "אין סיכוי בעולם שהיא ידעה, יכול להיות שהכניסו לה את הסמים האלה בכוח", סיפר האב של הילדים. "השתמשו בה כדי לעשות עוקץ".

שתי הצעירות אמנם מכחישות בתוקף את החשדות החמורים, אך במשטרת נוטים שלא להאמין להן. השתיים צפויות להגיע היום שוב לבית המשפט בלימה, שם יבקשו השוטרים להאריך את מעצרן עד תום ההליכים. בינתיים ההורים חזרו לילדים שלהם, ובמקבלים משטרת ישראל פתחה בחקירה משלה, ובין היתר זימנה גם את אמם של הילדים.

עו"ד נס בן נתן המייצג את העצורות מסר: נפגשתי כאן בפרו עם הבנות. לא קל להן, גם לא מבחינה נפשית וגם מבחינת תנאי המעצר. חסרים פה תנאים בסיסיים".

עו"ד נחמה ציבין המייצגת את אחת העצורות מסרה: הודיה יצאה מחופשה תוך ידיעה שהיא תשמש כשמפטרטית לשני ילדים ואכן כך היא עשתה. היא נפלה קורבן למבריחי סמים".

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! נבחרת הכתבים המובילה של ישראל פוגשת את האנשים המשפיעים במדינה! >>> מהרו להירשם עוד היום