אורין פנסו בת ה-34 החלימה 3 פעמים ממחלת הסרטן. הכתמים שעל גופה מעידים על השתלת מח העצם שעברה, אך למעט הכתמים וקושי מסוים להשתמש ביד אורין בריאה כבר שנתיים - ועכשיו היא רוצה להגשים חלום ולהפוך להיות אמא, אבל זה לא הולך להיות קל.

כתוצאה מהשתלות שעברה, מהטיפולים מההקרנות נפגעה לה הפוריות. כמו נשים רבות ונוספות שחלו, גם היא עברה הליך של שימור פוריות לפני שהתחילה עם הטיפולים. עכשיו יש לה 14 ביציות מוקפאות שיכולות להספיק לכמה ניסיונות בהפריה חוץ גופית, אך הבעיה היא שעוד רגע יפוג תוקפן.

"אני במירוץ נגד הזמן"

"אם לא אשתמש בביציות האלה תוך שנה אז לא יהיה סיכוי שיהיה לי ילד משלי לצערי. אני במירוץ נגד הזמן לגמרי", מספרת אורין. מכיוון שהטיפולים הקשים שעברה מונעים מנה אפילו לשאת הריון, היא זקוקה לפונדקאית - ומדובר בסיפור יקר. לפני 3 ימים היא השיקה קמפיין לגיוס כספים בהד סטארט, כשהיעד הוא 270 אלף שקל תוך 90 יום.

 "אני צריכה הון עצמי בשביל להביא ילד. ההורים שלי שניהם פנסיונרים. מבחינת הלוואות וכאלה, לא נותנים לחולי סרטן, לא נותנים למישהי שהייתה חולת סרטן הלוואה" מספרת אורין בכאב.

עפרה בלבן, יו"ר עמותת "חן לפיריון": "הרבה מאוד מהזוגות לא יכולים לאסוף את הסכום הזה ונשארים ללא ילדים. אני קוראת לממשלת ישראל להקים קרן לערבות הדדית בנושא של פונדקאות".

אורין מקווה שתצליח לגייס את הכסף ולהגשים את החלום שלה, ועל הדרך מבקשת כמו רבים אחרים – למתוח ביקורת על כך שהיא כאישה יחדנית לפחות יכולה לנסות. "זה נורא בעיני שגבירם יחידנים לא יכולים להביא ילד בפונדקאות".

לתרומה לפרויקט מימון ההמונים של אורין - לחצו כאן