סערת המינויים של מבקר המדינה: יו"ר ועדת ההיתרים המיועדת, השופטת בדימוס שרה פריש, הסירה את מועמדותה - כך פורסם הערב (שני) לראשונה במהדורה המרכזית. מינויה של פריש אמור היה להיות המהלך המשמעותי הראשון של מבקר המדינה החדש מתניהו אנגלמן, אך לחדשות 12 נודע כי האחרונה שיגרה לו הערב מכתב שבו הודיעה על פרישתה.

"הסכמתי למינוי מתוך ידיעה שוועדת ההיתרים פועלת על בסיס קריטריונים משפטיים ואתיים, ונוגעת בעניין ולא באדם", כתבה פריש במכתבה. "מאחר שהוועדה הפכה להיות כדור משחק במגרש הפוליטי, מקומי אינו שם".

השופטת בדימוס הוסיפה כי "מצב שבו ועדה ציבורית חשובה הופכת קרדום לחפור בו עבור בעלי עניין המעוניינים לקעקע את מסקנותיה עוד בטרם נערך דיון אחד, וזאת באמצעות הפצת בדודות ושקרים, מחייב את כל הנוגעים בדבר לחשיבה על המקום שאליו הידרדר השיח הציבורי".

 _OBJ

השופטת בדימוס שרה פריש, שמשרד עורכי הדין שלה זכה במכרז למתן שירותים משפטיים למשרד ראש הממשלה רק לפני ארבע שנים, אמורה הייתה להתמנות לראשות הוועדה, שבין היתר אחראית גם על סוגיית מימון הוצאות המשפט של ראש הממשלה נתניהו, שמבקש לקבל תרומות ממקורביו.

השופטת פריש צוטטה כך בכתבה שפורסמה בעבר ב'מקור ראשון' בתשובה לשאלה אם נתניהו צריך להתפטר אם יוגש נגדו כתב אישום אחרי שימוע: "החלטה של פרקליטות להגיש כתב אישום עוד לא הופכת אדם לאשם. זה לא אומר שזה נחמד שכנגד בעלי תפקידים באינסטנציות גבוהות יש כתבי אישום, אבל אני לא חושבת שאפשר מראש לפסול אותם. לא הציבור הוא שיקבע אלא הכנסת".

בשיחה עם החדשות אמרה השופטת בדימוס פריש: "אין לי מה להגיד, אני לא בעניין. כל תפקיד שאני מתמנה אליו אני לומדת אותו ומבצעת אותו".

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! נבחרת הכתבים המובילה של ישראל פוגשת את האנשים המשפיעים במדינה! >>> מהרו להירשם עוד היום