סגן יו"ר הכנסת, ח"כ אורן חזן, ייחקר במשטרה בחשד לתקיפת ראש עיריית אריאל אליהו שבירו ומנכ"ל העירייה - כך הורה היום (שלישי) היועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התלונה נגד ח"כ חזן הוגשה כבר בעבר והמשטרה פתחה בחקירה, אלא שבעקבות כניסתו של חזן לכנסת, נאלצה המשטרה להשהות את החקירה. כעת אישר כאמור ויינשטיין לחדש אותה.

על פי התלונה שהוגשה נגדו בעבר, חזן הגיע נסער לבניין העירייה לאחר שחשבונה של משפחתו עוקל עקב חוב שלא הוסדר. במהלך ביקורו של חזן בעירייה, החלו דין ודברים עם המנכ"ל וראש העירייה.

היועמ"ש דאז וינשטיין (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות)
הורה לחדש את החקירה. ויינשטיין | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות

עד כה לא ברור מדוע החלה הקטטה. חזן הגיש תלונה אף הוא בגין תקיפה, והתקרית הזאת עדיין נמצאת תחת חקירת המשטרה. המנכ"ל וראש העירייה שבירו טרם נחקרו. "היה מקרה שבו הוא תקף מילולית", סיפר שבירו. "הגשתי תלונה במשטרה והעובדים שלי הגישו תלונה במשטרה".

"היו לו התבטאויות קשות מאוד לגבי היותי ראש עיר ומה הוא יעשה לי", הוסיף שבירו. "היה לו קטע עם המנכ"ל שלי שהוא היה קצת יותר כועס".

במשטרת מחוז ש"י הבהירו כי בשלב זה אין חדש בחקירה לגבי החשד לתקיפה מאחר ו"טרם התקבל אישור חקירה לחקור את מנכ"ל העירייה וראש העיר מהיועץ המשפטי לממשלה. בשל כך כל פרסום או טענה כי החקירה נפתחה או ממשיכה לא נכונה בשלב זה. סטטוס החקירה נותר פתוח".

בשבוע שעבר עורר תחקיר חדשות 2 סערה גדולה כשהביא לראשונה עדויות מהן עולה כי ח"כ חזן ניהל את "קזינו גולד" בבורגס, בניגוד להצהרותיו, וכי הוא אף נהג לארגן ללקוחותיו נערות ליווי והשתמש בסמים קשים.