פרשת עו"ד רונאל פישר ממשיכה להסתעף: במחלקה לחקירות שוטרים חושדים ששני רופאים - בכירים ביותר במערכת הבריאות - סיפקו אישורים רפואיים פיקטיביים לקצין המשטרה ערן מלכה, החשוד כי הדליף לפישר מידע תמורת תשלום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי חשד החוקרים, רב פקד ערן מלכה השתמש באותם אישורים רפואיים פיקטיביים על מנת לפרוש משורות המשטרה עם שלל זכויות, וזאת למרות החקירה שהתנהלה והחשדות הכבדים נגדו.

במקביל נפגשו היום פרקליטיו של מלכה, עו"ד עופר ברטל ועדי כרמלי, עם ראש המחלקה לחקירות שוטרים והציעו לו להפוך את השוטר הבכיר לשעבר לעד מדינה. הם טענו כי ביכולתו של מלכה להביא להפללתם של בכירים בזרועות האכיפה השונות בהווה ובעבר.

במח"ש נועצו עם פרקליט המדינה שי ניצן והשיבו לעורכי הדין כי יבחנו את ההצעה אך רק לאחר הגשת כתב אישום נגד מלכה - ככל הנראה לקח מהביקורת החריפה שהטיח בית המשפט העליון בפרקליטות על הסכם המדינה שנחתם עם הרב יאשיהו פינטו.

מוקדם יותר היום התיר בית המשפט לפרסם כי מו"ל עיתון מעריב לשעבר עופר נמרודי הוא איש העסקים החשוד בקבלת מידע משטרתי שלא כדין מעורך הדין רונאל פישר בתמורה לתשלום. בתום שעות חקירה ארוכות שוחרר נמרודי למעצר בית של יומיים. עורכי דינו של נמרודי, ז'ק חן ומיכל רוזן-עוזר, מסרו בשמו: ״מר נמרודי ענה לכל שאלות חוקריו והכחיש כל קשר לפרשה. בתום החקירה שוחרר לביתו״.