ראש ארגון הפשע נעצר, פיגוע פלילי סוכל? שוטרי ימ"ר חוף עצרו אתמול (רביעי) שני תושבי נהריה ובהם ראש ארגון הפשע מיכאל מור, בחשד שהיו מעורבים בגניבת קטנוע ובהסתרתו. במשטרה טוענים כי השניים התכוונו להשתמש בקטנוע על מנת "לבצע פיגוע פלילי בקרוב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מור הובא היום לדיון בבית המשפט השלום בעכו, שם הוארך מעצרו ב-5 ימים. רק לפני כמה חודשים נעצר מור על ידי המשטרה ושוחרר. באפריל האחרון נעצרו גם שומרי ראשו וגורמים נוספים המקורבים אליו כשהם רכובים על קטנוע ובידיהם מיכל של חומר דליק, בחשד שהיו בדרכם לבצע חיסול.

מור נמלט מישראל לדרום אפריקה ב-2012 ושב ארצה בחודש אוקטובר 2014, חודשים ספורים לאחר שאחיו באדר מור חוסל בנהריה - ככל הנראה על רקע סכסוך בין עבריינים. מור עמד במרכזה של פרשת "השוטרים הנוקמים" ב-2006: בפרשה היו מעורבים מספר שוטרים מהמחוז הצפוני של משטרת ישראל, שהורשעו בהנחת מטעני נפץ בביתו וברכבו של מור - וזאת בתגובה להשלכת רימונים לבתי שוטרים ואיומים עליהם ועל בני משפחותיהם.

שוטרים הורשעו בנסיון לחיסול מור. ארכיון (צילום: חדשות 2)
שוטרים הורשעו בנסיון לחיסול מור. ארכיון | צילום: חדשות 2

עו"ד יהלי שפרלינג, סנגורו של מור, אמר לחדשות 2 Online כי מרשו מכחיש בתוקף את החשדות ואמר כי "מדובר בהבל הבלים". גורם במשטרה מסר לחדשות 2 Online כי הפעם "החוקרים יהדקו יותר את האזיקים" מסביב לידיו של ראש ארגון הפשע מהצפון.

לעומת זאת, במשטרה טוענים כי מדובר בהישג נוסף במאבק בפשיעה המאורגנת, בצל פרשה 512 בה גויסו עדי מדינה על מנת להפליל ראשי ארגוני פשע. בפרשה נעצרו עשרות עבריינים, בהם מספר ראשי ארגוני פשע, בחשד לעבירות רצח, סיוע לרצח ועבירות סמים.