ביום שבת האחרון התרחש אירוע אלים וחריג בצפון בקעת הירדן. תיעוד האירוע התפרסם אמש (שני) במהדורה המרכזית ובו ניתן לראות קבוצת אנשים שעושה את דרכה לעבר משפחה המתגוררת בחוות בודדים בבקעה. עם התקרבות הקבוצה, ניתן לראות שמדובר בכמה עשרות פלסטינים, מלווים באנרכיסטים ונציגים מארגוני שמאל קיצוניים שמניפים דגלי פלסטין וקוראים: "מתנחלים צאו החוצה!". 22 חשודים עוכבו לחקירה וחלקם שוחררו בתנאים מקבילים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתיעוד שהגיע מהחווה, אחד המפגינים הפלסטינים תועד מתעמת פיזית עם אחד מבני המשפחה שמתגוררת החווה ואומר לו: "תחזור לתל אביב". בתוך זמן קצר מצא עצמו הצעיר שמתגורר במקום, מוקף ומותקף בצעקות וקריאות רמות.

"עליית מדרגה בהתנהלות האנרכיסטים כלפי ההתיישבות"

"זה לא הבית שלך. תלך חזרה הביתה", הן רק חלק מהקריאות של המפגינים כלפי הצעיר. לא עבר זמן רב עד שהרוחות מתלהטות והעימות המילולי הפך לפיזי. כל הפרובוקציה תועדה על ידי צלמים שליוו את הפעילות מטעם הארגונים.

במועצה האזורית בקעת הירדן מספרים על התגברות במספר האירועים בעת האחרונה, אולי במענה להכרזה של נתניהו על כוונתו להכיל את הריבונות הישראלית על בקעת הירדן וצפון ים המלח עם הקמת הממשלה הבאה.

דוד לחיאני, ראש המועצה האזורית בקעת הירדן אמר: "יש עליית מדרגה בהתנהלות האנרכיסטים כלפי ההתיישבות בבקעת הירדן. אנחנו רואים אותם כמעט כל היום מבקרים בבקעת ההירדן ומבצעים פרובוקציות. האירוע הזה היה יכול להיגמר רע מאוד. 22 חשודים עוכבו לחקירה בהם גם כמה פעילים שנכנסו ארצה כתיירים. חלקם שוחררו בתנאים מגבילים כולל הרחקה מיהודה ושומרון. אך ספק אם זה מה שימנע את הפרובוקציה הבאה.