סיכולים ממוקדים - כן או לא? במהלך ישיבת הקבינט המדיני-בטחוני הציע יו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ, לחזור למדיניות הסיכולים הממוקדים כצעד שאמור להרתיע את ראשי החמאס ולמנוע הסלמה, אך שום החלטה לא התקבלה בנושא. הדיון בקבינט ארך חמש שעות, והוצעו בו פתרונות נוספים ומנוגדים למצב המתוח בדרום.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במערכת הביטחונית מתנגדים למדיניות של סיכולים וגם הרב פרץ ככל הנראה לא העלה רעיון שלם וקונקרטי, ולא הצביע על גורמים מסוימים שצה"ל צריך לפעול נגדם - אך העלה את הרעיון לאוויר. שרים אחרים בממשלה טענו שמדובר בהצעה פופוליסטית.

במהלך הדיון חיפשו חברי הקבינט פתרונות נוספים למצב בדרום: מצד אחד הוצע להרחיב את הפעולות ההתקפיות של צה"ל ובכך להרתיע את הארגונים ברצועה. מנגד הועלתה האפשרות ליישם שורה של הקלות שישפרו את חייהם של התושבים בעזה והגשתן יחד עם האיום לבטל את כולן במקרה של ירי לעבר ישראל. לא ברור אם התקבלו החלטות בנושא.

רכב שנפגע מפגיעת רקטה בשדרות (צילום: דוברות המשטרה)
רכב שנפגע מרקטה בסבב האחרון | צילום: דוברות המשטרה

מוקדם יותר פורסם כי בתום סוף השבוע המתוח, שבמהלכו נורו למעלה מ-11 רקטות לעבר ישראל, במערכת הביטחון נערכים לתרחיש של חידוש ירי הרקטות והרחבת טווח השיגורים אל עבר אזורים נוספים - זאת למרות ההערכה שסבב הלחימה הנוכחי הסתיים. על אף השקט היחסי בחיל האוויר ובצה"ל ממשיכים לשמור על כוננות גבוהה, ומבצעים התאמות במערך ההגנה האווירית ובמערכים נוספים נוכח האפשרות שהמצב יסלים.

מנהיג החמאס ברצועת עזה, יחיא סינוואר, התייחס היום לרגיעה שאחרי ההתחממות ואמר שלא מתקיים משא ומתן בין מדינת ישראל לבין הארגון. סינוואר לעג לממשלת ישראל וטען שאינה יכולה לקבל החלטות גורליות במצב הנתון, ולעומתה אמר שארגונו מוכן לכל.