כך נראה המרוץ בירושלים במהלך החג - שגרם למוות ולפציעות: מכונית טסה בצהרי ראש השנה במהירות של 228 קמ"ש בכביש בגין בירושלים - בעיצומה של תחרות בין שני נהגים. אמש (רביעי) פורסם במהדורה המרכזית תיעוד הנסיעה המסוכנת שהפכה לקטלנית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שני הנהגים, בדיע ג'ית ואסמעיל חוסאם, שניהם תושבי בית צפאפא שבדרום ירושלים, יצאו למרוץ. "אתה רוצה ישר או בזיזגזים?" שאל ג'ית את חוסאם. שום דבר אחר לא עניין אותם כשהגיעו לקטע הכביש סמוך למחלף רוזמרין, שהמהירות המותרת בו 80 קמ"ש.

בדיע ג'ית איבד שליטה על הגה השברולט, ופגע בעוצמה רבה בעמוד ואחר כך במכוניתם של שוקי וענת כהן, תושבי ירושלים, שעמדה בצומת. שוקי כהן, בן 58, נהרג במקום. אשתו ענת נפצעה קשה.

תאונה בשכונת גילה בירושלים (צילום: איאד חרב)
כך זה נראה רגעים לאחר התאונה | צילום: איאד חרב

קצין בוחנים במשטרת התנועה בירושלים, רפ"ק יניב שרון, הסביר: "הנהגים מדרבנים ומדברים ביניהם, ומגיעים למהירויות גבוהות מאוד, כשהם מבצעים סטיות בין הנתיבים". ג'ית, נהג השברולט הפוגעת, הואשם השבוע בין השאר בהמתה בקלות דעת. אם יורשע הוא צפוי לעונש של 12 שנות מאסר.

פרקליטו מנסה כעת למתן את ההאשמות החמורות, "מרשי עמד בפני בית המשפט, התנצל, השתתף בצערה של המשפחה", טען עו"ד טהר עלי. "אנחנו נילחם על כך שמדובר בתאונת דרכים רגילה. לא מדובר במשחקים אסורים".

תאונה בשכונת גילה בירושלים (צילום: איאד חרב)
התאונה הובילה לכתב אישום | צילום: איאד חרב

אבל בתאונה הזאת, זה לא רק התחרות המטורפת על הכביש. מתברר שאסור היה לנסוע כלל במכונית השברולט הפוגעת. "ממצאי החקירה אנחנו מבינים שהרכב הורד מהכביש בשנת 2017 עקב תאונת דרכים כאובדן גמור. כמובן שעל פי החוק חל איסור גמור שהרכב יעלה על הכביש", ציין רפ"ק שרון.

בחקירת התאונה הזאת השתמשו בוחני התנועה של משטרת ירושלים באמצעי טכנולוגי ייחודי שרק לאחרונה נכנס לשימוש, שמאפשר להם לקבוע בדיוק מרבי את מהירות הנסיעה של הרכב הפוגע. אבל הבעיה הכי גדולה של שני הנהגים הנאשמים היא באחד מחבריהם שישב ליד הנהג הפוגע, צילם אותם תוך גדי התחרות הפרועה, וכעת הוא עד התביעה הראשי.