פרשת רצח תאיר ראדה רושמת פרק נוסף: רומן זדורוב, שהורשע ברצח, הגיש באמצעות עורך דינו ירום הלוי בקשה רשמית למשפט חוזר. הלוי טוען כי יש בידיו ראיות חדשות המוכיחות שזדורוב חף מפשע והערב (רביעי) נחשפו התמונות הבלעדיות שעליהן התבסס עורך הדין. עם זאת, בפרקליטות מעריכים שהבקשה למשפט חוזר - תידחה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

התמונות, לטענת זדורוב, מוכיחות שהודאתו ברצח נכפתה עליו והיא הודאת שווא. דלת השירותים הפתוחה, כפי שניתן לראות בתיעוד, היא הנחת המוצא של החוקרים. בשחזור של רומן זדורוב לכל אורכו הוא תיאר כיצד רצח את תאיר כשהדלת פתוחה, אך בבקשה למשפט חוזר הציג עורך דינו דוח של מומחה בינלאומי לניתוח כתמי דם בזירה, שקבע כי הדלת הייתה סגורה - מה שמחזק את הטענה שהודאתו הייתה הודאת שווא.

השירותים שבהם נרצחה תאיר ראדה
הכתמים שהחוקרים קבעו שאלו כתמי דם של ראדה ז"ל

אבל למה מלכתחילה סברו החוקרים שהדלת הייתה פתוחה בזמן הרצח? בדיון המשפטי הראשון של זדורוב חוקרי מז"פ אמרו שביססו את ההנחה שהרצח בוצע עם דלת פתוחה על שתי טיפות דם שנמצאו על המשקוף הפנימי של דלת השירותים, לכאורה טיפות מדמה של תאיר ראדה ז"ל. אם הדלת הייתה סגורה, סברו החוקרים, טיפות הדם לא היו מגיעות לשם. אבל מסתבר כי כלל לא ניתן להוכיח שאלו טיפות דם.

"כל אחד שיש לו קצת היגיון יחשוב על כך שאף אחד לא ירצה לרצוח עם דלת פתוחה. אף אחד שפתאום מישהו יכנס ויתפס על חם באמצע הביצוע", אמר עו"ד הלוי. "קצין הזיהוי הרשלן לא דגם את כתמי הדם. הוא לא דגם אותם ולא שלח אותם. אין חוות דעת שמצביעה שמדובר בדם".

השירותים שבהם נרצחה תאיר ראדה
השירותים שבהם נרצחה תאיר ראדה

עו"ד הלוי הציג גם תמונות שמראות שידית דלת השירותים נצבעה באדום לפני הרצח ולכן ייתכן שטיפות הדם הן צבע. בנוסף, הוא הראה תמונות שמראות שיש נקודות אדומות גם בתאי שירותים אחרים בבית הספר. אפילו המומחה סבר שהטיפות אינן יכולות להיות טיפות דם.

בחוות הדעת המקצועית כתב המומחה: "אם הדלת הייתה פתוחה בזמן הרצח, כל החלק הפנימי של המשקוף היה נמלא דם ולא רק שתי טיפות. גם תצורת הטיפות לא אופיינית להתזה של דם". אם הראיה תתקבל, המשמעות היא שהשחזור של זדורוב נעשה בהשפעת החוקרים, דבר שיחליש את אמינות ההודאה ויביא למשפט חוזר.

השירותים שבהם נרצחה תאיר ראדה
מתוך השחזור של רומן זדורוב

אחותו של זדורוב, קסניה, אמרה: "אני מקווה שיקבלו את הראיות שעורך הדין עבד עליהן מאוד מאוד קשה בארבע השנים האחרונות, ובאמת רומן יזכה לצדק זה מאוד חשוב". במקביל הציג יורם הלוי שורת טיעונים נוספים שלכאורה קושרים את הצעירה א.ק לרצח: שערה שנמצאה בתא השירותים ולא שייכת לזדורוב. בדיקת השערה העלתה שהיא שייכת לקבוצת אוכלוסייה ובסבירות מסוימת שייכת לא"ח. המסתורין סביב מותה של תאיר ראדה מסרב להתפוגג - גם 13 שנה אחרי הרצח. לפרקליטות ניתנו 90 יום להגיב לבקשה, שם מעריכים כי הבקשה תידחה.

מוקדם יותר התראיין עו"ד הלוי לתוכנית "שש עם עודד בן עמי" והבהיר כי יש בידיו עשרות ראיות חדשות שמנקות את זדורוב מאשמה והופכות את א"ק לאחראית לרצח. "הראיות החדשות הן רבות ועוצמתיות, ומוכיחות בבירור שרומן לא רצח ולא יכול היה לרצוח את תאיר ושא"ק היא הרוצחת".