לפני קצת יותר משנה נפתחה בבית החולים איכילוב מחלקת יולדות חדשה, עם 51 חדרי אשפוז פרטיים – יולדת אחת בחדר. במצב החדש רוב חדרי האשפוז ליולדות, 51 מתוך 81, הם חדרים חדשים ופרטיים - בשורה שאמורה הייתה להיות משמחת. עם זאת, המחלקה החדשה יצרה לבית החולים בעיקר בעיות, יולדות שלא מוכנות להתפנות לחדר שאינו פרטי, ואפילו מאבטחים שמגיעים לחדרי לידה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"לפעמים אנחנו נתקלים במין תגובות של חוסר הבנה", סיפר מנהל מחלקת היולדות, יריב יוגב. "כאשר התגובה הזו חורגת מההתנהגות הרגילה, הופכת להתנהגות אלימה מילולית, אנחנו לא סובלים אלימות בכל צורה שהיא. במקרים נדירים ביותר נאלצנו אף להפעיל את מערכת הביטחון כדי לרסן תגובות מעין אלה".

במרבית הוויכוחים המדוברים משתתפים גם קרובי המשפחה של היולדת, ולרוב הם מסתיימים במהירות ובקלות. עם זאת, כבר בשלושה מקרים לפחות בשנה האחרונה הייתה הידרדרות לאלימות ובית החולים נאלץ להזמין מאבטחים לחדרי הלידה.

לא סתם המשפחות נלחמות על החדרים החדשים - מלבד היותם פרטיים יש שם בהם גם מיטה נוספת לבני הזוג, אם הם רוצים להישאר עם היולדת. נשים רבות באזור המרכז, ואפילו מהצפון ומהדרום, מגיעות ללדת באיכילוב בשל חדרי הלידה הללו, מה שמעורר את כעסן עוד יותר כשהן מקבלות את החדרים הישנים. באיכילוב מבטיחים: "בתוך שנה כל החדרים יהיו פרטיים".