סמנת'ה, צעירה אמריקנית בת 29, שימשה כמגייסת בארגון עליונות לבנה גזעני בארצות הברית - עד שהחליטה לברוח. בראיונות נדירים לרשתות NBC  ו-CNN סיפרה את עדותה האישית על החיים לצד בכיר בארגון "זהות אירופאית", על האירועים האנטישמיים, על תפקידה - וגם על שינוי הכיוון: "אמרו לי שישברו לי את הרגליים ואחר כך יהרגו אותי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשנת 2016 הצטרפה סמנת'ה לארגון עליונות לבנה בשם "זהות אירופאית" בעקבות בן זוגה. בשנתיים האחרונות היא הספיקה להשתתף במספר "מסיבות נאצים" בניו יורק, ובערב "שרפת ספרי יהודים" בבית פרטי – בו עמדה והריעה כשהספרים הושלכו ללהבות.

הצעירה שיתפה שבאירועים בהם מתרועעת האחווה, מוחלפות דעות שקודם לכן הושמעו רק באתרים ידועים לשמצה של תומכי עליונות הגזע הלבן. אך לאחר שיצאה משם, היא מתארת: "זה שערורייתי, מרגיש לא אמיתי".

סמנת'ה ובן זוגה הפכו לבכירים בארגון כשתפקידה היה המגייסת – מעמד שהיה נדיר ביותר לאישה. בקבוצות הגבריות הללו מספר הנשים הבכירות הוא מצומצם, ורובן מסתפקות בתפקיד בנות הזוג בלבד. "הסתכלו עלינו כאילו נהיה הזוג החזק בדור הבא של תנועת העליונות הלבנה", אמרה.

כשמערכת היחסים הפכה לטעונה מדי, בדיחות הגזע עברו את הגבול מבחינתה, וכשבסביבתה הופיעו טיפוסים מפוקפקים במיוחד -  היא קיבלה החלטה לברוח ולהתחיל את חייה מחדש.

סמנת'ה ניסתה להיפרד מבן הזוג, אך נתקלה באיומים על חייה. "נאמר לי שאוכל ללדת הרבה תינוקות נאצים, בין אם זה מוצא חן בעיניי או לא", תיארה. "אמרו לי שישברו לי את הרגליים - ואחר כך יהרגו אותי".

למרות החשש לחייה, נמלטה סמנת'ה וכעת היא כעת היא דוחה ומגנה עליונות לבנה. היא הצטרפה לארגון אחר- "החיים שאחרי השנאה" שעוזר לאנשים לעזוב קבוצות מסוג זה ולהתחיל חיים חדשים.