חפץ מאיים לתבוע את השר אוחנה ואת יאיר נתניהויממה אחרי שהפר שר המשפטים אמיר אוחנה צו איסור פרסום וחשף את המידע שבאמצעותו הפעילה המשטרה לחץ על עד המדינה ניר חפץ, איים אתמול (חמישי) חפץ כי יגיש תביעה נגד אוחנה ונגד יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, שהפיץ בטוויטר את דבריו של אוחנה דקות ספורות לאחר שנשא את נאומו במליאה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אנחנו נפנה בזמן הקרוב ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לפתוח בחקירה פלילית", הזהיר עורך דינו של חפץ, אילן סופר. "ואנחנו שומרים לעצמנו את כל הזכויות לפעול במישור האזרחי נגד השר ונגד מי שדאג להדהד את דבריו בתיאום מושלם", אמר ברמיזה עבה לנתניהו הבן.

גם במערכת הפוליטית הורגשו היום גלי ההדף בעקבות המעשה החריג של אוחנה. מספר 2 בכחול לבן, ח"כ יאיר לפיד, האשים את אוחנה כי עשה את שעשה בשליחותו של ראש הממשלה עצמו. "אין אדם אחד במדינה שמאמין שאמיר אוחנה דיבר על דעת עצמו", צייץ לפיד בטוויטר. "נתניהו שלח אותו להכפיש את מערכת המשפט. ביבי ואוחנה המיטו היום חרפה על הממשלה, על המדינה ובעיקר על עצמם. כך נוהגים עבריינים לא שרים".

בתגובה, הציע אוחנה ללפיד ללכת יחד לבדיקת פוליגרף, בה יישאלו מספר שאלות. "אני מוכן ללכת יחד איתך למכונת אמת שתוכיח כי נתניהו (כל נתניהו שהוא) לא שלח אותי ואף לא ידע מה עמדתי לומר במליאה", השיב אוחנה בטוויטר. "אתה בתמורה תשיב על כמה שאלות בנוגע לשיחותיך עם נוני מוזס. דיל?".

במקביל, יועציו של ראש הממשלה הגישו היום ערעור לבית המשפט המחוזי בתל אביב כדי שיאסור על המשטרה לחדור לפלאפונים שלהם, לאחר שבחקירתם הסתכלו השוטרים במכשירים מבלי להגיד לחשודים כי יש להם הזכות לסרב לכך. "לא יכול להיות שהמשטרה תיכנס לפלאפונים בצורה לא חוקית, תפרוץ אליהם ממש, ואחר כך תפנה לבית משפט כדי להלבין את המעשים שעשתה", הסביר עורך דינם של השניים, עמית חדד.