בתוך השבוע המדכא שעבר על כולנו גם קרה משהו לא יאמן – חזינו בהמונים פושטים על הסופרים ורוכשים כמויות אדירות של נייר טואלט. גם ברחבי העולם ראינו סרטונים של אנשים רבים ומקללים בגלל הגלילים הלבנים. אז שאלנו פסיכיאטר מדוע ברגעי משבר – אנשים מסתערים על "הזהב הלבן". וגם: מצאנו נקודה מרגיעה - יש מספיק והבהלה מיותרת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אין בזה שום דבר רציונלי", הסביר ד"ר ירדן לוינסקי, יועץ פסיכיאטריה שירות בריאות כללית. "אנחנו חוזרים לדברים הכי בסיסים והכי ראשוניים. למה שנכנס ולמה שיוצא. אחד הדברים הראשוניים ביותר שקשורים בשליטה, לפי התאוריה הראשונה של פרויד, מדברת על השליטה בסוגרים. זה מייצג יכולת של שליטה. כשאנחנו נמצאים במצבים של לחץ אנחנו נסוגים למקום הזה של רצון לשלוט, ורצון לשלוט מתחבר לנייר טואלט".

ביקור במפעל נייר טואלט
"יש כמויות אדירות של נייר טואלט" | צילום: N12
ביקור במפעל נייר טואלט
מפעל נייר הטואלט "קימברלי קלארק" בחדרה | צילום: N12
ביקור במפעל נייר טואלט
ביקור במפעל נייר טואלט | צילום: N12

נקודה מרגיעה: מביקור במפעלי "קימברלי קלארק" בחדרה אפשר לספר שיש מספיק נייר טואלט לכולם. סמנכ"ל התפעול של המפעל, גידי גולמן מראה לנו את טונות הנייר הטואלט שמיוצר במפעל ומספר: "יש לנו במחסנים כמות נייר טואלט שמאפשרת להגיע לירח ובחזרה". יותר מחצי מתצרוכת נייר הטואלט בארץ, מיוצרת על ידי המכונה במפעל הזה בחדרה והמכונה המפלצתית והזקנה עבדה ללא הפסקה בשבוע האחרון.