הביטקוין כמעט והכפיל את ערכו בשנה האחרונה, אך השנה הזו הייתה כמו רכבת הרים עם עליות וירידות. מצניחה בערך בעקבות מהלכים של סין שהוציאה מהחוק כעסקאות קריפטו ועד זינוקים עם כל התבטאות בעד הסחר במטבע. הבוקר (שני) המטבע הדיגיטלי מתקרב לשיא של כל הזמנים כשהוא נסחר ב-62,273 דולר. 

העלייה בערך המטבע מגיעה עם התגברות ההערכות שקרן ETF, שבסיסה חוזים עתידיים בביטקוין, תתחיל להיסחר בארה"ב, כשעל פי ההערכות הרשות לניירות ערך בארה"ב (SEC) תאפשר את המסחר בקרן. בעקבות התגברות הערכות לאישור המסחר בקרן בשבוע שעבר זינק ערכו של המטבע שהתקרב ל-63 אלף דולר והתקרב לשיא שנשבר באפריל האחרון של יותר מ-64 אלף דולר.

"הציפייה בשווקים להשקתה של קרן סל ראשונה בארה"ב שתעקוב אחרי מחיר הביטקוין, מעוררת סנטימנט חיובי בשוק מטבעות הקריפטו", הסביר רועי קצירי, מנהל אתר investing.com בישראל. "ביטקוין, המטבע הראשון והגדול בשוויו בשוק, נסחר ביום שני בבוקר (9:30 שעון ישראל) במחיר ממוצע של 62,370 דולר, לפי נתוני Investing.com, כשהוא משלים זינוק של 10 אחוז בשבוע האחרון".

"במחירו הנוכחי, ביטקוין נמוך רק כ-4 אחוז משיא כל הזמנים שלו", הוסיף קצירי. "אם לא תוצג כל התנגדות מצדה של רשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) עד לפתיחת המסחר בוול סטריט ביום שני, צפויה להתחיל להיסחר היום קרן סל ראשונה המבוססת על חוזים עתידיים על ביטקוין. הקרן ProShares Bitcoin Strategy ETF (NYSE:BITO) תיסחר בבורסת ניו יורק. החוזים העתידיים שעליהם תתבסס הקרן הם חוזים שבמועד פקיעתם יוסדרו במזומן, ולא במטבעות קריפטו".

בסוף השבוע האחרון ערכו של המטבע אמנם ירד ל-59 אלף דולר. והשבוע הוא חזר לעלות. הקרן שעשויה להיפתח כבר היום עשויה להביא את המטבע לשיא של כל הזמנים. יחד עם זאת, העלייה בערך המטבע מעוררת גם דאגות בקרב מומחים.

ריק בנסיגנור, מומחה לאסטרטגיית השקעות שעבד בעבר במורגן סטנלי סיפר לבלומברג על החששות. "המחיר יכול לגרום לי לחשוב פעמיים אם לקנות עכשיו ביטקוין", אמר. "במיוחד שהוא לקראת שיא של כל הזמנים".