חברת הפינטק הישראלית ראפיד הודיעה היום (שלישי) על השלמת סבב גיוס E של 300 מיליון דולר. הגיוס הנוכחי ישמש לביצוע מספר רכישות אסטרטגיות, התרחבות לשווקים מרכזיים, שיפור המוצרים הקיימים ופיתוח מוצרים נוספים, ואף הרחבת הפעילות בקרב תעשיות נוספות. "באמצעות המימון אנו ממשיכים לבסס את ראפיד כפלטפורמת התשלומים המובילה בעולם", מסר מנכ"ל ומייסד החברה אריק שטילמן.

"השנה וחצי האחרונות הוכיחו לנו שהפעלת תשלומים דיגיטליים היא אחד הצרכים הבסיסיים ביותר עבור עסקים", הוסיף שטילמן. "המימון יאפשר לרפיד לנצל את ההזדמנויות העולות כתוצאה מהביקוש חסר התקדים לתשלומים דיגיטליים פיננסים משולבים, ולתשתיות תשלום מבוססות ענן. נרחיב את נוכחותנו בשווקים בעלי צמיחה גבוהה באירופה, אסיה, ארצות הברית ואמריקה הלטינית, שם נתמוך בעסקים בינלאומיים. יתר על כן, נמשיך להאיץ את צמיחת החברה באמצעות שילוב של צמיחה אורגנית, רכישות והשקעות אסטרטגיות. יש לנו הזדמנות יוצאת דופן לעזור לחברות לשרת את לקוחותיהן בצורה טובה יותר ואף ולהרחיב את טווח ההגעה שלהן בשווקים הגלובליים".

סבב הגיוס, שהובילה   Target Global, מגיע זמן קצר לאחר שרכשה ראפיד את חברת Valitor  המספקת פתרונות תשלום לבתי עסק ברחבי אירופה, תמורת 100 מיליון דולר, ולהשקה של זרוע ההשקעות של החברה, Rapyd Ventures .

עד כה גייסה ראפיד לקופת החברה 800 מיליון דולר ועוד 160 מיליון סקנדרי. לסבב זה מצטרפים משקיעים חדשים, ביניהם: Fidelity Ventures, Altimeter Capital, Whale Rock Capital, BlackRock ו-Dragoneer. זאת לצד המשקיעים הקיימים: General Catalyst, Latitude, Durable Capital Partners, Tal Capital, Avid Ventures, ו-Spark Capital.

ראפיד מפתחת פלטפורמת תשלומים בינלאומית עבור עסקים וצרכנים, שמאפשרת לבצע העברות בנקאיות, העברות לארנקים דיגיטליים, תשלום במזומן ועוד. החברה מפעילה רשת תשלומים מקוונים, שתומכת ב-65 סוגי מטבעות ביותר מ-170 מדינות. לחברה 550 עובדים ברחבי העולם, מתוכם 220 בישראל. החברה מסרה שהיא עתידה לגייס עוד מאות עובדים למשרדיה בישראל ובעולם. החברה הוקמה ב-2015 בידי אריק שטילמן, ארקדי קרפמן ועומר פריאל. שטילמן ייסד את חברת  ITNAVIGATOR נמכרה ל- AVAYA ב-2013. בסוף 2015 עלה הרעיון לבנות רשת תשלומים חדשה, שתהווה תשתית חדשה לביצוע עסקאות בינלאומיות ותמלא את צורכי ארגוני סחר מקוון ושיתוף נסיעות, שתלויים בטכנולוגיות ישנות יותר של חברות אשראי מסורתיות.

מייק לובאנוב, שותף מנהל ב- Target Global: "ראפיד בנתה תשתית פינטק קריטית לכל העסקים הדיגיטליים הפועלים ברחבי העולם. הפלטפורמה שלה משלבת תשלומים, תאימות, ניהול הונאות, נאמנות, הנפקת חשבונות ועוד. כעת, עקב העלייה בכמות המסחר האלקטרוני העולמי, Rapyd תוביל את הצעד הבא. שכן, קיים צורך בגורם שיגשר בין המגוון העצום של שירותי תשלום לבין פתרונות גמישים, מהירים וסקיילבילים שיהיו תואמים לצרכיהם. לאחר שהובלנו את גיוס כספים הראשון של רפיד בשנת 2018, אנו בטוחים שראפיד היא הגורם המתאים לכך, וכעת אנו מחדשים את ההימור שלנו בסיבוב זה."