קרן ההון סיכון של של גיגי לוי, NFX, הודיעה היום (שלישי) על הקמת הקרן השלישית שלה שתשקיע 450 מיליון דולר בסטארטאפים בשלבי הסיד וטרום הסיד (גיוס ראשוני).

"הקרן החדשה, הגדולה מסוגה בעולם – וכמובן בישראל – תסייע ליזמים מובחרים לבנות חברות מדהימות בתחומים שונים", אומר גיגי לוי-וייס, שותף כללי ב-NFX. "עם הקרן החדשה יופנו עוד משאבים רבים לעזרה ליזמים עימם אנו עובדים. יחד עם צוותי הגיוס, היח"צ, השיווק, כוח האדם והמחלקה המשפטית, יש לנו יכולת ייחודית לתמוך ביזמים בשלבים המוקדמים ביותר של הפעילות שלהם ולהאיץ את התקדמותם. עם שני שותפים בישראל ושלושה בעמק הסיליקון הקרן מעניקה תמיכה שאין כדוגמתה לחברות ישראליות הצריכות להרחיב את פעילותן לארצות הברית״.

הקרן צירפה כשותפים כמה אנשים המתמחים בתחומים שבה היא תשקיע: כחלק מהמהלך להרחבת ההשקעות בעולמות הביו-טק קודם עומרי עמירב-דרורי מייסד Genome Compiler וקרן הון-הסיכון Tech.bio שיוביל את ההשקעה בחברות ביוטק. את תחום הקריפטו תוביל בקרן השותפה הכללית מורגן בלר - מיוצרי מטבע הקריפטו Diem (לשעבר Libra) של פייסבוק, ושותפה ב-Andreessen Horowitz לפני כן.

בנוסף, הקרן תשקיע בסטארטאפים שונים במגוון תחומים: עולמות הפינטק, הגיימינג, הפרופ-טק, השווקים מקוונים (Marketplaces) ועוד.

NFX הוקמה בשנת 2015 והקרן השלישית תשקיע ותסייע לכ-70 חברות בישראל ובעמק הסיליקון. הקרן תתמקד ביזמים שמתמחים בפינטק, שווקים מקוונים (Marketplaces), משחקים, פרופ-טק (טכנולוגיית נדל”ן), קריפטו, ביולוגיה סינטטית ועוד. NFX מובילה את כל ההשקעות שלה לבדה או עם משקיעים שותפים, והיא הקרן הראשונה ב-95% מהחברות שבהן היא השקיעה.