הסטארט-אפ Piiano, שעוסק בתחום אבטחת הפרטיות בענן, הודיע היום (שלישי) על גיוס של 9 מיליון דולר בסבב סיד. 

קרן ההון סיכון YL Ventures הובילה את הגיוס בהשתתפות Jibe Ventures וקבוצת יזמים של חברות סייבר מובילות, ביניהן Snyk, Armis, Wiz, Aqua. פיאנו הוקמה על ידי מומחי הסייבר גיל דבח ואריאל שיפטן, יזמים סדרתיים שהקימו בעבר את חברת NorthBit אשר נרכשה על ידי Magic Leap ב-2016 ולאחר הרכישה הם הובילו את תחום אבטחת המוצר בחברה. החברה החדשה שהקימו, Piiano, מפתחת פלטפורמה לאבטחת וניהול של מידע אישי מזהה (PII) בענן.

המימון ישמש את Piiano להקמת צוות המחקר והפיתוח, ולהנעת אסטרטגיית חדירה לשוק. "בתהליך פיתוח הרעיון ומהמשוב שקיבלנו מלקוחות פוטנציאליים, התברר במהירות שגיל ואריאל - עם ניסיונם המשותף והעשיר ומומחיותם בתחום - הולכים לעשות מהפיכה בתחום הפרטיות בארגונים", ציין ג'ון ברנן, שותף ב-YL Ventures. "הם בנו מוצר שנותן ערך משמעותי לארגונים והופך אתגר מסורבל ומורכב שנותר במשך זמן רב ללא מענה, לתהליך אלגנטי וקל לתפעול שמגן על המידע הרגיש ביותר של הלקוחות. זה עניין של זמן עד, שלארגונים לא תהיה ברירה אלא להשתמש בפתרון המאפשר שליטה מרוכזת על המידע כמו זה של Piiano."  

צוות פיאנו
צוות פיאנו

לדברי החברה, הפלטפורמה צפויה לשנות בצורה דרמטית את האופן שבו ארגונים בונים את ארכיטקטורת הפרטיות שלהם החל משלב הפיתוח, והיכולת שלהם לעמוד בדרישות האבטחה והרגולציה הנוגעות לפרטיות. הפתרון של Piiano כולל "כספת" - מעין מסד נתונים (DB) מאובטח וייעודי שיבודד ויאחסן PII בארגון, וכן סורק קוד לאיתור שימוש במידע הרגיש. השילוב של השניים בפלטפורמה אחת מייצג מהפכה טכנולוגית ותפיסתית בהתייחסות למידע אישי רגיש של לקוחות בארגונים. הפלטפורמה מאפשרת לצוותי אבטחת מידע ופרטיות לנטר ולעקוב אחרי המידע וליישם נהלי פרטיות בצורה פשוטה, ומסייעת למפתחים לבודד את המידע האישי מכלל המידע הקיים בארגון כבר משלב הפיתוח.  

YL Ventures שהובילה את הגיוס היא קרן הון סיכון ישראלית-אמריקאית המשקיעה בסטארטאפים  בשלבים מוקדמים, בדגש על תחום אבטחת הסייבר. YL Ventures מנהלת יותר מ-300 מיליון דולר ופועלת לקידום וצמיחת חברות הפורטפוליו שלה באמצעות נוכחות פעילה בעמק הסיליקון.