חברת הסטארטאפ  הישראלית Exodigo, שפיתחה פלטפורמה למיפוי השטח מתחת לפני האדמה באמצעות בינה מלאכותית הודיעה היום (רביעי) על אחד מגיוסי הסיד הגבוהים של חברה ישראלית – 29 מיליון דולר. 

את החברה הקימו היזמים ג'רמי סוארד שמכהן כמנכ"ל, יוגב שיפמן (CPO) ועידו גונן (סמנכ"ל הטכנולוגיה), שלושתם יוצאי פריפריה ששרתו בדרגת רב-סרן ביחידות המובחרות של חיל המודיעין 81 ו-8200 וזכו בלא מעט פרסים ממערכת הביטחון על עבודתם, בין היתר פרס ביטחון ישראל והאות הטכנולוגי של הרמטכ"ל. בתחילת שנת 2021, אחרי השחרור, הם התחילו לעבוד על הפלטפורמה. 

הפלטפורמה של אקסודיגו מבצעת הדמיה תת קרקעית באמצעות ניתוח מבוסס בינה מלאכותית של מידע ונתונים המתקבלים מחיישנים המחוברים לרחפנים או על עגלה קרקעית. מדובר במענה לצורך אמיתי של חברות מתחום הנדל"ן שמשקיעות יותר מ-100 מיליארד דולר בשנה על חפירות וקידוחים מיותרים לבחינת הקרקע. 

את הכסף גייסו בחברה תוך 24 שעות. "הבעיה שאנחנו פותרים כואבת מאוד ללקוחות", מסבירים מייסדי החברה בריאיון משותף ל-Business. "זה עושה את השיח מולם למאוד קל. זה מאוד בינארי או שאתה פוגש מישהו שלא חווה אף פעם הוא שאתה פוגש מישהו שחווה וזה כאב לו ממש".   

"בפרויקטים גדולים הכאב יכול לעלות מיליארדים", הם מסבירים. "מספיק פגיעה אחת של מכשיר חפירה אחד שנתקע במשהו לא מתוכנן וזה יכול לעצור את הפרויקט".

היזמים לא עוצרים רק בפרויקטים של נדל"ן, החזון שלהם הוא להביא את הטכנולוגיה שלהם לכל התחומים. "אנחנו רוצים להיות החברה המובילה בעולם", הם מצהירים. "שיפנו אלינו בכל מצב: פיקוד העורף במיפוי הריסות, אריכאולוגיה, חיפוש נעדרים ועוד. כשאילון מאסק יגיע למאדים אנחנו רוצים להיות שם". 

"אנחנו הולכים לכל התעשיות כי אנחנו בונים פלטפורמה שתדע לתת מענה לכל יוז קייס", הם מסבירים. "אנחנו מתחילים בעולם שפתוח לשינויים. המצלמה הכי טובה היום נותנת תמונה קטנה מאוד במיפוי הקרקע. אנחנו לקראת סוף עידן החברות". 

את הגיוס הובילו הקרנות  Zeev Ventures וקרן 10D , ובהשתתפות SquarePeg Capital, JIBE Ventures. לחברה כמה משקיעים אסטרטגיים מתחום הנדל"ן שגם השתתפו בסבב הגיוס: ישראל קנדה, תדהר בנייה וחברת ההנדסה וקסמן גוברין גבע WXG Ltd.