חברת deel, שהוקמה על ידי אלכס בואזיז, ישראלי בן 29 ושואו וואנג הודיעה היום (שני) כי גייסה 425 מיליון דולר לפי שווי של 5.5 מיליארד דולר. החברה פיתחה פלטפורמה להעסקת עובדים שכירים ופרילאנסים ב-150 מדינות ברחבי העולם.

"הדרך שבה אנשים עובדים משתנה מהיסוד, ומודלי העבודה שהיו מקובלים לפני הקורונה לא יחזרו חזרה בעתיד הנראה לעין",  אמר המנכ"ל והמייסד-שותף של deel, אלכס בואזיז. "הקמנו את deel כי אנחנו מאמינים שבירוקרטיה הקשורה בשכר ותשלומים לא צריכה למנוע מעסקים לבנות צוותים בינלאומיים שחברות חייבות היום כדי להצליח. כעת, עם שווי של 5.5 מיליארד דולר אנחנו מבססים את מעמדנו כחברה המובילה בתחום העבודה מרחוק כדי להמשיך לחדש ולשנות את הדרך בה חברות מגייסות צוותים בינלאומיים. החזון שלנו הוא להיות הפתרון הטוב בעולם לחברות ולעובדים גלובאליים". 

החברה, שהוקמה רק בסוף 2019, פיתחה פלטפורמה שמקלה על הליכי ההעסקה והניהול של עובדים ופרילאנסים ברחבי העולם. בדיל פיתחו פלטפורמת ׳שירות עצמי׳ שמטפלת בכל ההיבטים של העסקת עובדים מרחוק - החל מיצירת חוזים מותאמים, ניהול בצד ה-HR וההטבות לעובדים, יצירת תלושי שכר ואת התשלום עצמו. הפלטפורמה מתאימה את חוזי ההעסקה וחשבות השכר לרגולציה המקומית ב-150 מדינות על-ידי שותפויות עם מעל 250 משרדי עו״ד ורו״ח מובילים מכל העולם. ל-deel יש תשתית תשלומים עצמאית המאפשר מגוון אמצעי תשלום לעובדים וספקים במעל 120 מטבעות, תוך התממשקות לתוכנות הפיננסיות של הלקוחות.

סך גיוסי החברה עד היום עומד על למעלה מ-630 מיליון דולר והגיוס הנוכחי הובל על ידי קרן ההשקעות Coatue והשתתפו בו משקיעים קיימים וחדשים, ביניהם הקרנות Altimeter Capital, Andreessen Horowitz, Neo, Spark Capital, Greenbay Ventures וקרן YC Continuity. בנוסף, בסבב הנוכחי השתתפו למעלה מ-40 מנכ״לים ופאונדרים של חברות מובילות ברחבי העולם.