מרחיבה פעילות: בזמן שחברות הטכנולוגיה נלחמות על כל עובד ולא מצליחות למלא את השורות, ענקית הטכנולוגיה מיקרוסופט הודיעה היום (רביעי) על כוונתה להרחיב את הפעילות שלה בישראל באופן משמעותי בארבע השנים הקרובות. החברה מתכוונת להכפיל את כמות העובדים ולגייס עוד 2,500 עובדים. בנוסף, תקים החברה חמישה מרכזי פיתוח בבאר שבע, ירושלים, תל אביב והרצליה.

בחברה מסרו כי הם מתכוונים לגייס באופן מיידי מאות עובדים חדשים למגוון תפקידים החל מתפקידי ניהול ועד לתפקידים לסטודנטים. בשנה וחצי האחרונות מספר עובדי החברה גדל בכ-30 אחוז.

מיכל ברוורמן-בלומנשטיק (צילום: יוסי זליגר)
מיכל ברוורמן-בלומנשטיק, מנכ"לית מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח | צילום: יוסי זליגר

החברה מתכננת להקים קמפוס חדש בתל אביב שיתפרס על פני 25 אלף מ"ר ומרכז חדש בהרצליה בסמוך לקמפוס החדש בגודל של 17 אלף מ"ר, כל אחד מהם יאכלס כ-1,000 עובדים. בנוסף, שני מרכזי פיתוח חדשים ייפתחו בשנה הבאה בירושלים ובבאר שבע. 

לדברי החברה מדובר ברצון להתרחב גיאוגרפית ולמשוך לשורות החברה עובדים מהפריפריה ומאוכלוסיות עם ייצוג חסר בתעשיית ההייטק, דוגמת הציבור החרדי והציבור הערבי-ישראלי. מיקומו של האתר החמישי טרם נקבע והוא יוחלט בעתיד הקרוב. 

"הקמת מרכזי הפיתוח החדשים של מיקרוסופט בישראל והתוכניות לגייס אלפי עובדים, מעידים על החשיבות העצומה שמיקרוסופט מייחסת לפעילות הפיתוח שלה בישראל ולאמון הנדיר שלה בטאלנט הישראלי", מיכל ברוורמן-בלומנשטיק, מנכ"לית מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח. "מרכזי הפיתוח החדשים יסייעו לנו להמשיך לצמוח, לגייס לשורותינו את האנשים המוכשרים ביותר ולבנות את טכנולוגיות המחר. אנו רוצים שמיקרוסופט תהיה בית אפשרי לכל מועמד ומועמדת מתאימים בכל רחבי הארץ, ולכן אני שמחה במיוחד על שאנו מגיעים לראשונה לירושלים ולבאר שבע".