דובי פרנסס,  מייסד קרן ההון סיכון Group 11, הוביל סבב גיוס סיד של 39 מיליון דולר לסטארטאפ הפינטק CapitalOS. הסבב' מורכב מ-30 מיליון דולר של גיוס חוב ועוד 9 מיליון דולר גיוס הון שהושקע בחברה.

הסטארטאפ מפתח פתרון לבעלי עסקים קטנים בארה"ב לניהול הוצאות של העובדים במסגרת העבודה. המערכת מוטמעת באמצעות API בפלטפורמות ייעודיות מוכרות בארה"ב לניהול העסקים והיא מאפשרת לחברות לנהל את ההוצאות ואת האשראי של העובדים. החברה הוקמה ב-2022 על ידי הישראלים ניר דרמר, מנכ"ל החברה, ומתן גולדשמידט, CTO. שני היזמים מילאו תפקידים בכירים בחברות טכנולוגיה, בהן Stripe, Tipalti ו-Lyft. "אני מתעסק בעולם של ניהול הוצאות כבר מעל לחמש שנים והכרות עם הבעיה שמתמודדות איתה חברות הובילה אותי לדבר עם לקוחות פוטנציאלים כשנה לפני הקמת החברה", מסר ניר דרמר מנכ"ל החברה. "לכן כבר היו לנו מהיום הראשון חוזים של לקוחות ראשונים שרוצים את המוצר, וגם רוצים לבנות אותו איתנו כשותפים שמשתמשים בו עוד לפני שכתבנו שורת קוד אחת."

דרמר התייחס לסכום הגדול שגויס בשלב מוקדם. "ניגשנו למשקיעים עם תוכנית עסקית המשקפים צמיחה מהירה ולכן אנחנו צריכים גם גישה להיקף הון שיאפשר לנו לזוז מהר, בזינוק משמעותי, מבלי להאט פעילות מתוך צורך לגייס הון נוסף", הוא מסביר. "כל חברה שאנחנו מספקים לה גישה לתשתית שפיתחנו מספקת שירות לעשרות אלפי עסקים שמשתמשים בה ואפילו למאות אלפים, לכן הצמיחה שלנו מאפשרת להגיע לאלפי עסקים בחוזה אחד והיו לנו כבר חוזים חתומים כאלה. נחשפתי למודל הצמיחה המואץ הזה עוד שעבדתי ב- Stripe וזה מה שהוביל אותנו לסיבוב גדול ומשמעותי כדי לעשות סקיילינג. השירות שלנו מבוסס על שילוב בין הטכנולוגיה שפיתחנו עם קבלת אישורים רגולטוריים לכל מדינה בארה"ב. מצפים מאיתנו להיות העיניים הקדמיות של הרגולציה, לבדוק שהטכנולוגיה לא משמשת לרעה למשל להלבנת הון."

דובי פרנסס, איש עסקים ומשקיע הון-סיכון (צילום: חדשות 12)
דובי פרנסס, מייסד ושותף Group 11 | צילום: חדשות 12

"בארה"ב בלבד יש 33 מיליון עסקים קטנים, שלרובם אין תשתית דיגיטלית ברמה ממנה נהנות חברות גדולות", מסר דובי פרנסס, שותף ומייסד בקרן Group11. "הדבר מעכב את צמיחתם. הפלטפורמות שאותם עסקים קטנים משתמשים בהן מדי יום לנהל את העסק שלהן, נמצאות בעמדה מעולה לטפל גם בניהול ההוצאות ותחום כרטיסי האשראי. CapitalOS מובילה מהפכה בתחום זה, שמאפשרת לפלטפורמות אלו להנגיש פתרון זמין לעסקים הקטנים שדורש ימים ספורים של אינטגרציה."

בסיבוב השתתפו גם הקרנות Upper90, Vera Equity, Slow Ventures ומשקיעים פרטיים בהם תומר לונדון, מייסד משותף ו-CPO ב-Gusto, עוז אלון, מייסד משותף ומנכ"ל HoneyBook, רפאל אוזן, מייסד ומנכ"ל A.Team, האוי לין, Founding-COO ב-Affirm, מיכאל סינדיסיץ', GM Expenses ב- Navan, ובעלי תפקידים בכירים בחברות Stripe ,Tipalti, Venmo, Houzz, Pulley, Carta ועוד.