חברת הסייבר Valence Security (ויילנס) הודיעה היום (שלישי) על גיוס בסבב סיד (גיוס ראשוני) של 7 מיליון דולר. החברה עוסקת באחת מהבעיות המשמעותיות בעולם הסייבר – מתקפות על שרשראות האספקה. 

המוצר של החברה, שהוקמה על ידי יוני שוחט ושלומי מטיכן, מאבטח את רשת הקשרים וחיבורים בין אפליקציות ארגוניות וביניהן לאפליקציות צד ג' - המכונה ה-Business Application Mesh - על ידי יישום עקרונות Zero Trust. 

"צוותי סקיוריטי מתוסכלים מהצורך לבחור בין הטלת מגבלות על פעילות החברה על מנת לחזק את האבטחה, לבין מנגנוני אבטחה חסרים שיאפשרו לחברה לעבוד, אבל לא יטפלו בסיכון. הדילמה הזו מסוכנת, ולא הכרחית." ציין יוני שוחט, מייסד-שותף ומנכ"ל ויילנס. "המטרה שלנו היא לאפשר לצוותים לקבל נראות מלאה לרשת החיבורים הקיימת ב-Business Application Mesh ולהגן עליה מפני סיכונים שמקורם באינטגרציות והרשאות לא ידועות של גורמי צד ג'- מבלי לפגוע בפעילות העסקית וביכולת של הארגון להתייעל." 

הצוות של ויילנס
הצוות של ויילנס

הגיוס הנוכחי הובל על ידי YL Ventures בהשתתפות יזמים ובכירים מתעשיית הסייבר העולמית, ביניהם: פיל ונבלס (Phil Venables), לשעבר סמנכ"ל אבטחת מידע וסייבר ב-Goldman Sachs; סוניל יו (Sounil Yu), לשעבר מדען אבטחה ראשי ב-Bank of America; מייקל סאטון (Michael Sutton), לשעבר סמנכ"ל אבטחת מידע וסייבר ב-Zscaler; מרטן ון הורנביק (Maarten Van Horenbeeck), סמנכ"ל אבטחת מידע וסייבר ב-Zendesk; שי בנון (Shay Banon), מנכ"ל ומייסד-שותף ב-Elastic, ובני שניידר (Benny Schnaider), מייסד-שותף ב-Salto. 

העלייה במתקפות על שרשרת האבטחה נוצר בעקבות השינוי של אופי העבודה של החברות. המעבר לשימוש בענן, חיבורים באמצעות API ועוד הפכו את החיבורים לחשופים למתקפות. "הפתרונות הקיימים מוגבלים, והם אינם מסייעים בחיזוק האמון שלנו בשימוש באפליקציות צד ג' בארגונים," הסביר סוניל יו (Sounil Yu), לשעבר מדען אבטחה ראשי ב-Bank of America. "הגישות הקיימות מסתכלות על סיכוני צד ג' בנקודה כלשהי בזמן או מתייחסות לאפליקציות בנפרד ולא כרשת של חיבורים, ולא מאפשרות את המיפוי והבקרה הנדרשים לקידום חדשנות ושינוי דיגיטלי," הוסיף.